REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Strona WWW to inwestycja w przyszłość firmy

Antoni Bielewicz
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Promocja w sieci jest teraz konieczna i oczywista dla większości przedsiębiorstw. Podstawą e-marketingu jest firmowa strona internetowa. Powinna ona nie tylko w sposób atrakcyjny prezentować firmę, jej usługi i oferowane produkty, ale też działać bezawaryjnie i pozwalać na stały kontakt z klientem.

Stworzenie firmowej strony internetowej nie jest łatwe. Taka inwestycja wymaga czasu i pieniędzy, jednak, gdy strona funkcjonuje prawidłowo - zysk jest gwarantowany.

REKLAMA

Zyskowna strona WWW

REKLAMA

Odpowiednio przygotowana strona internetowa przynosi zyski nie tylko finansowe, ale też wizerunkowe. Może skutkować oszczędnościami w tradycyjnych formach kontaktu z klientem. Klient, który znajdzie pełną ofertę firmy w serwisie internetowym, nie będzie kierował pytań do pracowników firmy. Jest to oszczędność czasu pracy i pieniędzy wydanych na zatrudnienie kolejnych pracowników biura obsługi klienta. Informacje na temat usług i produktów przedsiębiorstwa zamieszczone w witrynie internetowej mogą w dużym stopniu zastąpić drukowane materiały promocyjne. Koszt książeczek, ulotek, folderów jest wysoki, a prezentacja na stronie internetowej to jedynie koszt jej przygotowania. Ponadto z treścią strony WWW może zapoznać się nieograniczona liczba osób.

Jeśli firma chce prowadzić jakiekolwiek działania e-marketingowe to strona WWW jest niezbędna. Klient, który kliknie w reklamę emitowaną w Internecie zostanie przekierowany do firmowej strony internetowej. Zanim więc przedsiębiorstwo poniesie koszty związane z reklamą w Sieci, powinno zadbać o profesjonalne przygotowanie serwisu. O to by zawierała wszelkie konieczne informacje na temat firmy, pełną ofertę, atrakcyjne zdjęcia produktów, schematy sposobu realizacji usług. Ważne jest także, by strona działała bezawaryjnie, oraz by klient mógł szybko i sprawnie zapoznać się z jej treścią. Gwarancją sukcesu w promocji w Internecie jest połączenie skutecznych działań marketingowych i PRowych w Sieci ze stroną internetową, która jest atrakcyjna wizualnie i działa prawidłowo.

Przygotowanie strony WWW

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Koszt strony internetowej zależny jest od sposobu jej przygotowania. Jeśli firma zdecyduje się na zaprojektowanie serwisu samodzielnie, ponosi koszty związane z czasem pracy pracowników, nie tylko grafików komputerowych i programistów, ale też specjalistów odpowiedzialnych za stronę merytoryczną serwisu, testerów, administratorów, itd. Obliczając cenę takiego serwisu internetowego firma powinna wliczyć także koszty stałe, takie jak opłata za energię elektryczną, eksploatacja sprzętu komputerowego, czy zakup odpowiedniego oprogramowania. Cena zakupu zdjęć, grafik oraz prezentacji (np. video lub wykonanych w technologii Flash) to kolejne opłaty, które składają się na finalny koszt stworzenia strony internetowej. Oczywiście należy przewidzieć koszt administracji serwisem, a także cenę wprowadzania aktualizacji i modernizacji.

Jeśli przedsiębiorstwo nie chce zajmować się przygotowaniem strony WWW we własnym zakresie, to może zlecić przygotowanie serwisu internetowego agencji interaktywnej lub zakupić gotowy projekt. Agencja w sposób profesjonalny przygotuje stronę internetową firmy, zadba o spójność merytoryczną i wizualną projektu, wykona go zgodnie z wytycznymi zleceniodawcy. Cena stworzenia witryny przez agencję jest jednak zazwyczaj dość wysoka, a czas przygotowania stosunkowo długi. Gdy firma chce szybko przygotować stronę WWW np. na potrzeby właśnie prowadzonej akcji marketingowej, to powinna rozważyć inne - szybsze sposoby stworzenia serwisu.

Gotowy projekt

Jednym z najszybszych sposobów stworzenia profesjonalnej witryny internetowej jest zakup gotowego projektu. Firma wybiera odpowiadający jej projekt strony internetowej i uzupełnia go o materiały własne (logo, teksty, zdjęcia). Wybór spośród przygotowanych stron WWW jest o tyle korzystny, że klient jest w pełni świadomy, co kupuje. Niektóre firmy (np. NetArt, właściciel serwisu nazwa.pl) oferują sprzedaż projektów stron internetowych w modelu abonamentowym. Płatność za korzystanie z projektu dokonywana jest raz do roku. Dzięki abonamentowemu systemowi płatności, firma nie ponosi wysokich kosztów na samym początku tworzenia serwisu internetowego, gdy nie jest jeszcze pewna, jakie korzyści przyniesie jej strona WWW. Abonament pozwala także na rezygnacje z posiadania strony np. po pierwszym roku jej użytkowania, lub na zmianę projektu serwisu, gdy zmieni się profil firmy albo jej identyfikacja wizualna. Model abonamentowy pozwala także na posiadanie kilku różnych serwisów internetowych firmy lub na przygotowanie stron specjalnie na potrzeby konkretnej akcji promocyjnej, bez ponoszenia zbędnych kosztów. W przypadku rezygnacji z posiadania firmowej strony (np. jeśli firma przestaje istnieć), gdy firma korzysta z usługi strony WWW w modelu abonamentowym, to rezygnacja nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Gdy płatność za stronę WWW jest jednorazowa, to kwota, która stanowiła inwestycję w stronę, jest stracona. W modelu abonamentowym firma płaci tylko za czas użytkowania strony, koszt początkowej inwestycji jest dużo niższy, a co za tym idzie potencjalna strata jest niewielka. Jest to niezwykle istotne w przypadku nowych przedsiębiorstw.

Realne koszty

Koszt stworzenia strony WWW w agencji interaktywnej to zazwyczaj kwota od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Model abonamentowy pozwala na zakup strony w dużo korzystniejszej cenie (zazwyczaj jest to maksymalnie kilkaset złotych rocznie). Bez względu na to jednak, który model stworzenia firmowej strony WWW zostanie wybrany, to w porównaniu z innymi formami promocji, kwota inwestycji w stronę WWW nie jest wysoka. Emisja reklam telewizyjnych oraz radiowych to koszt zdecydowanie dużo wyższy, podobnie jak cena przygotowania, wydruku oraz kolportażu materiałów reklamowych w postaci ulotek, książeczek czy folderów.

Skuteczność strony WWW

Zestawiając tradycyjne formy promocji z reklamą w Internecie, warto zwrócić uwagę także na łatwość w mierzeniu efektywności reklam. Skuteczność strony WWW łatwo sprawdzić za pomocą statystyk pokazujących liczbę użytkowników odwiedzających serwis. Zamówienia złożone za pośrednictwem strony WWW przekładają się bezpośrednio na zysk firmy. W Internecie z łatwością można znaleźć także narzędzia, które pozwalają na sprawdzenie, które elementy czy podstrony firmowego serwisu internetowego cieszą się największą popularnością. Korzystając z tej wiedzy można optymalizować serwis internetowy, by przyciągał jeszcze większą liczbę klientów. Formuła serwisu internetowego pozwala także na łatwą interakcję z użytkownikami.

Atuty strony WWW

Atuty posiadania strony WWW są niewątpliwe. Niskie, w porównaniu z innymi formami reklamy, koszty poniesione na zakup strony WWW w połączeniu z wysokimi zyskami to argumenty, które powinny przemawiać do każdej firmy. Koszt pozyskania klientów w przypadku tej formy promocji jest dużo niższy, niż w przypadku reklam tradycyjnych. Ważna jest także mierzalność efektów prowadzonych działań, która w przypadku stron internetowych jest bardzo wysoka. Oczywiście połączenie reklamy tradycyjnej z promocją za pośrednictwem strony WWW daje najlepszy efekt. Niewątpliwe jest natomiast to, że obecnie prowadzenie działań reklamowych firmy, bez posiadania strony WWW jest niemożliwe.

Twoja firmowa strona WWW

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

Antoni Bielewicz

gp@infor.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: GP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

REKLAMA

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

Ustawa o kryptoaktywach już w 2024 roku. KNF nadzorcą rynku kryptowalut. 4,5 tys. EUR za zezwolenie na obrót walutami wirtualnymi

Od końca 2024 roku Polska wprowadzi w życie przepisy dotyczące rynku kryptowalut, które dadzą Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) szereg nowych praw w zakresie kontroli rynku cyfrowych aktywów. Za sprawą konieczności dostosowania polskiego prawa do przegłosowanych w 2023 europejskich przepisów, firmy kryptowalutowe będą musiały raportować teraz bezpośrednio do regulatora, a ten zyskał możliwość nakładanie na nie kar grzywny. Co więcej, KNF będzie mógł zamrozić Twoje kryptowaluty albo nawet nakazać ich sprzedaż.

KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

REKLAMA

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

REKLAMA