| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Temat Dnia > Strona WWW podstawową formą promocji firmy w sieci

Strona WWW podstawową formą promocji firmy w sieci

Strona WWW ułatwia klientom zapoznanie się z ofertą firmy. Bez wychodzenia z domu mogą wybrać produkt, zapoznać się z jego specyfikacją, skontaktować się z dostawcą i złożyć zamówienie.

Kolejnym elementem, na który zwracają uwagę klienci podczas korzystania z witryny internetowej, są formy kontaktu z firmą za jej pośrednictwem. Najbardziej powszechnym sposobem komunikacji między klientami a firmą jest poczta elektroniczna. Na stronach zawsze znajduje się też formularz kontaktowy, a część firm pozwala na kontakt za pośrednictwem czatu lub komunikatorów internetowych (skype, tlen, gadu-gadu).

Stworzenie strony WWW tylko z pozoru wydaje się być proste. Aby samodzielnie wykonać profesjonalny serwis internetowy, konieczna jest jednak znajomość języków programowania oraz co najmniej podstaw grafiki komputerowej, konieczna jest także umiejętność tworzenia i wykorzystywania baz danych. Zwykle zdarza się także, iż samodzielne wykonanie wydłuża całkowity czas przygotowania. Niewątpliwym plusem samodzielnego projektowania strony jest wpływ na jej ostateczny kształt, możliwość wprowadzania zmian na stronie samodzielnie, a także doskonała znajomość witryny.

Innym sposobem jest zlecenie przygotowania strony WWW agencji interaktywnej. Są to firmy wyspecjalizowane w tworzeniu aplikacji oraz stron internetowych. Serwis przygotowany przez agencję na pewno będzie profesjonalny, lecz często jego cena jest bardzo wysoka. Problem może także stanowić późniejsze administrowanie stroną WWW, jej aktualizacje lub modyfikacje treści.

Często firmy chcąc zaoszczędzić zlecają przygotowanie strony WWW studentom kierunków informatycznych. Jest to pozorna oszczędność. Serwis przygotowany przez studenta zwykle jest nieprofesjonalny. Wykorzystuje zdjęcia i grafiki, do których nie ma praw autorskich, a strona wykonana jest często za pomocą nielegalnego oprogramowania. Usługi wykonywane przez studentów są wątpliwe pod względem prawnym. Jedynym plusem strony WWW przygotowanej przez studenta jest jej niska cena.

Kolejnym sposobem na stworzenie firmowej strony WWW jest zakup gotowego projektu. Jest to szybki i sprawny sposób wykonania strony internetowej. Wystarczy zakupiony projekt graficzny uzupełnić o własne treści, zdjęcia, grafiki i dane. W ramach gotowych stron często dostępne są profesjonalnie przygotowane formularze kontaktowe, proste animacje czy galerie zdjęć.

Niektóre firmy (np. serwis nazwa.pl) oferują sprzedaż projektów stron internetowych w modelu abonamentowym. Koszt takiej strony jest niewielki, jest to określona kwota płatna raz w roku. Serwis można wybrać z wielu dostępnych, profesjonalnie przygotowanych projektów i dostosować go do własnych potrzeb. Administracja stroną odbywa się za pomocą specjalnie do tego celu stworzonego systemu CMS i nie wymaga wiedzy z zakresu programowania. Jest to najbardziej odpowiednie rozwiązanie dla firm, które chcą w szybki i łatwy sposób stworzyć profesjonalną stronę WWW. Niska cena odgrywa zdecydowanie rolę w przypadku firm, które dopiero zaczynają swoją działalność w Sieci, a strona WWW jest jedną z ich pierwszych inwestycji. Płatność określonej kwoty raz w roku jest dla nich wygodniejsza od jednorazowego wysokiego wydatku. Model abonamentowy zakupu strony WWW sprawdza się także, gdy firmy chcą w sposób szybki stworzyć firmowy serwis internetowy (np. na potrzeby właśnie prowadzonej akcji marketingowej).

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Rachelski i Wspólnicy Kancelaria Prawna

Uwalniamy od problemów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK