| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Temat Dnia > 80 proc. przedsiębiorców żle wypełniło zeznanie roczne

80 proc. przedsiębiorców żle wypełniło zeznanie roczne

Od 2007 roku przedsiębiorcy nie składają miesięcznych deklaracji PIT. W rozliczeniu za 2007 rok w większości PIT-36 i PIT-36L były błędy. Bez PIT miesięcznych nie wiadomo, jakie zaliczki rozliczyć w zeznaniach.

- W celu wyeliminowania podobnych błędów w przyszłości podatnikom należy zwrócić uwagę na prawidłowe wypełnianie deklaracji oraz zapoznanie się z broszurami o wypełnianiu PIT - podkreśla Maria Bojczuk.

Natomiast Małgorzata Brzoza podpowiada, że rozwiązaniem wskazanych problemów byłoby ponowne wprowadzenie deklaracji na zaliczki jednak w uproszczonej formie i za okresy kwartalne.

- Potrzebę taką zgłaszają podatnicy, którzy i dziś na własne potrzeby sporządzają deklaracje miesięczne. Część z nich nadal przesyła je do urzędu - argumentuje Małgorzata Brzoza.

Marta Szpakowska sugeruje, aby w przyszłości w celu wyeliminowania lub zmniejszenia takich kłopotów podatnicy przed wypełnieniem zeznania uzgadniali w urzędzie wpłaty dokonywane w trakcie roku.

- Niektórzy podatnicy, ale również i pracownicy urzędów twierdzą, że należałoby przywrócić obowiązek składania deklaracji - podkreśla Marta Szpakowska.

Podobnego zdania jest Barbara Sęczkowska.

- To pozwoliłoby na bieżącą kontrolę wpłat i przypisów. Podatnicy wyrażają niezadowolenie z wycofania deklaracji miesięcznych - podsumowuje nasza rozmówczyni.

2,6 mln podatników złożyło zeznania PIT-36 i PIT-36L w rozliczeniu za 2006 rok

Rozliczenie roczne przedsiębiorców

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

EWA MATYSZEWSKA

ewa.matyszewska@infor.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Finesia Consulting Sp. z o.o.

Usługi księgowe i kadrowo-płacowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »