| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Temat Dnia > Pracodawcy: rząd musi prowadzić dialog z biznesem

Pracodawcy: rząd musi prowadzić dialog z biznesem

Największe wyzwania, przed którymi stanie polska gospodarka w ciągu najbliższych pięciu lat, to problemy z siłą roboczą, umiejętnym wykorzystaniem funduszy unijnych oraz nierównowaga w finansach publicznych - uważają przedstawiciele organizacji pracodawców.

My niestety nie mamy strategii gospodarczej i pokazują to wydarzenia. Górnicy też mają prawo wiedzieć, co będzie z nimi za pięć lat. Nie mamy żadnej strategii dotyczącej rolnictwa, a rząd się cieszy, że dzięki dopłatom z Unii Europejskiej rolnicy siedzą cicho. Potrzebne są strategie, także emigracja to w części wynik braku wiedzy o tym, co się będzie działo w kraju, jaka będzie strategia.

Chcielibyśmy, żeby rząd z nami o tym dyskutował.

ZBIGNIEW JAKUBAS

Mam nadzieję, że ten rząd nie zawiedzie gospodarki i przedsiębiorców i są przesłanki ku takiemu myśleniu. Wicepremier Waldemar Pawlak zaskakuje nas przygotowaniem i to, że miał czas spotkać się z nami, też dobrze wróży.

Jeśli rząd wykorzysta potencjał, jaki jest w społeczeństwie, i pozytywne nastawienie przedsiębiorców, to możliwe są reformy, które umożliwią szybszy rozwój gospodarki. A przecież jeśli nastąpi dalsze pobudzenie gospodarki, to będą wpływy dodatkowe do budżetu.

Jednak ryzykiem jest niepełne wykorzystanie funduszy z Unii Europejskiej oraz brak ludzi do pracy. Stąd musi nastąpić otwarcie się naszej gospodarki na pracowników z Europy Wschodniej, bo inaczej nasza gospodarka nie będzie się już tak szybko rozwijać.

KONGRES PRACODAWCÓW

Pierwszy Kongres Pracodawców odbędzie się 17 stycznia w Warszawie. Organizatorami są Konfederacja Pracodawców Polskich, Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Amerykańska Izba Handlowa w Polsce, Polska Rada Biznesu, Polsko-Niemiecka Izba-Przemysłowo-Handlowa i Związek Rzemiosła Polskiego.

Panel GP

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

Debatę prowadzili

Robert Lidke

Katarzyna Kozińska-Mokrzycka

PaweŁ CzuryŁo

Zdjęcia: Wojciech Górski

Czytaj także

Autorzy:

Źródło:

GP

Zdjęcia


Polish your HR English 2 Angielski (nie) tylko dla HR –owca49.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK