| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Poradniki > Gdy protest nie pomógł, złóż odwołanie

Gdy protest nie pomógł, złóż odwołanie

Ubiegający się o zamówienie publiczne warte ponad 60 tys. euro powinni się odwoływać, jeżeli zamawiający oddalił lub odrzucił ich protest. Jest to bowiem jeden ze środków ochrony prawnej pozwalających kontrolować przepływ publicznych pieniędzy między ich dysponentami a przedsiębiorcami.

Sytuacja wykonawcy przystępującego do postępowania odwoławczego jest mniej korzystna niż odwołującego się. Jest on bowiem całkowicie uzależniony od tego, do kogo przystąpił. Jego przystąpienie do postępowania odwoławczego staje się np. bezskuteczne z chwilą cofnięcia odwołania przez odwołującego. Wykonawca przed podjęciem decyzji o wniesieniu samodzielnego odwołania lub przystąpienia do postępowania odwoławczego powinien się wobec tego dobrze zastanowić nad ryzykiem związanym z przystąpieniem.
Nie można jednak pominąć korzyści, które również wynikają z przystąpienia do postępowania odwoławczego. Otóż przystępujący nie ponosi żadnych kosztów postępowania, nawet wpisu, co przy nowych stawkach (do 40 tys. zł) jest nieobojętne. No i z chwilą zgłoszenia przystąpienia wykonawca staje się uczestnikiem postępowania odwoławczego z prawem do składania oświadczeń i wniosków dowodowych. Należy mu doręczać – tak jak stronie – wszelkie pisma i zawiadomienia, trzeba go informować o terminach posiedzeń itp.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK