Hobby może zaważyć na decyzji o zatrudnieniu. Przekonał się o tym pewien kandydat, aplikujący na stanowisko sprzedawcy. W jednym z poznańskich salonów samochodowych szef przekazał pracownikom CV kandydatów, prosząc podwładnych o wskazanie najbardziej odpowiedniego kandydata na współpracownika. W efekcie zatrudniony został chłopak, który choć miał nieco mniejsze doświadczenie zawodowe niż jego konkurenci, w rubryce zainteresowań wpisał piłkę nożną. Osoby przeglądające jego CV uznały, że będzie to potencjalnie dobry kolega, z którym szybko znajdą wspólny temat.
Zobacz: Jak odpowiadać na pytanie o powody zmiany pracy?
reklama
reklama
Konstruując dokument aplikacyjny w postaci CV, należy pamiętać o tym, że to, co w nim zawrzemy, zadecyduje o naszym sukcesie rekrutacyjnym. O czym zatem warto pamiętać? Jest kilka wskazówek, którymi powinniśmy się kierować, wpisując nasze zainteresowania. Należy zadbać o to, aby były one aktualne, prawdziwe, precyzyjnie określone ( np. jeśli wpisujemy książki – określmy ulubione gatunki literackie) i nie były kontrowersyjne. W związku z tym ostatnim punktem lepiej nie poruszać zainteresowań religijnych, politycznych itp., które mogą niekiedy wywołać burzliwą dyskusję w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej, a nawet odstraszyć rekrutera.
Obecny rynek pracy, a przede wszystkim pracodawcy stawiają na ludzi z pasją. Wielu znanych przedsiębiorców powtarza, że tylko człowiek, który coś robi, o czymś marzy, do czegoś dąży jest osobą, która rzeczywiście ma pozytywny wpływ na działanie firmy, a przede wszystkim korzystnie wpływa na jej rozwój. Warto o tym pamiętać , wpisując swoje hobby w CV.
Zobacz: Jak odpowiadać na pytanie o naszą motywację do pracy?