| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Personel > Rekrutacja > Jak znaleźć pracę?

Jak znaleźć pracę?

Nigdy nie wiadomo, dokąd zaprowadzi cię życie. Jeżeli widzisz, że twoi znajomi sumiennie realizują narzucone sobie schematy kariery zawodowej - powinieneś ograniczyć z nimi kontakt. Przy nich się nie rozwiniesz. Co więcej, możesz zanudzić się na śmierć. Jednak powinieneś pamiętać, że podczas poszukiwania pracy nie należy całkowicie zdawać się na los.

Poszukiwanie pracy - uzbrój się w cierpliwość

Oczywiście, nikt nie jest podobny i różne są sytuacje, od których zależy to, w jaki sposób powinien poszukiwać swojej pracy. Jeżeli szukasz pracy po raz pierwszy, to wiedz, że nie jest to takie proste. Dzisiaj na rynku pracy w Polsce sytuacja nie jest łatwa dla żadnego pracownika. Absolwenci szkół wyższych, nawet ci z najlepszymi wynikami czy znajomością 5 języków obcych, mają trudności w znalezieniu pracy. Dlatego ważne jest, aby wszyscy po prostu byli sobą i zachowywali spontaniczność. Kiedy ktoś udaje kogoś innego, to zawsze będzie musiał to robić. W efekcie - będzie bardzo nieszczęśliwy. Drugie studium przypadku określa grupę osób pracujących, ale będących tak niezadowolonymi ze swojej pracy, że w efekcie sami się zwalniają i popadają w depresję lub nerwicę. Jeżeli stwierdzasz, że dana praca ci nie odpowiada, to nie zwalniaj się z niej. Możesz szybciej znaleźć lepszą pracę, gdy już gdzieś pracujesz. Na aktualnym stanowisku pracy powinieneś zacząć działać aktywniej. Lepsze wyniki - to większa szansa na otrzymanie lepszego stanowiska w innej firmie. Prawda, że jest to niezwykle proste i, co najważniejsze, potrafi oszczędzić nam wielu przykrych chwil w naszym życiu?

Na sam koniec podkreślę  tylko, że sytuacja na rynku pracy jest zupełnie inna niż ta, w której dojrzewali nasi rodzice. Musimy się liczyć z tym, że mamy minimalne szanse na to, żeby rozwijać się wewnątrz struktur jednej firmy przez całe nasze życie. Podczas pierwszych lat naszej pracy zmienimy firmy wielokrotnie.  Pamiętaj - nie zniechęcaj się podczas poszukiwania swojej pracy idealnej. Pochłonie to wiele czasu i cierpliwości. Przechodząc przez różne organizacje i stanowiska, nauczysz się bardzo dużo. Będzie to wiedza, na podstawie której ocenisz, co lubisz robić, a co wolisz omijać szerokim łukiem. W pewnym momencie stwierdzisz, że praca, którą wykonujesz, jest właśnie tą właściwą. Trzeba zatem tylko uzbroić się w cierpliwość…

Autor: Joanna Zawada

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

BillBird SA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »