| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Wykończenie wnętrz > Ściany > Sklejka boazeryjna w wykończeniu wnętrz

Sklejka boazeryjna w wykończeniu wnętrz

Jednym z materiałów, które możemy wykorzystywać w wykańczaniu wnętrz jest sklejka boazeryjna. Za jej pomocą możemy wykończyć wnętrza w styku Eko design, a także w stylu rustykalnym. Jak? Zobacz poradnik.

Styl rustykalny

„Styl rustykalny, który idealnie sprawdzi się w domach drewnianych, bazuje na naturalnych elementach wykończenia, które podkreślają nieprzetworzony, tradycyjny charakter wnętrz drewnianych domów. Nie ma tu miejsca na bogato zdobione, pełne blichtru dekoracje. Podstawą są drewniane podłogi i ściany, najlepiej z widocznymi sękami i nierównościami, belki stropowe – element konstrukcyjny służący  za dekorację oraz dodatki i meble, które również powinny być wykonane z drewna” – podpowiada Roman Rostalski i dodaje – „Aranżacje mogą być uzupełnione kamieniem, ceramiką, cegłą tak, by uwypuklić wiejski styl, nawiązujący do arystokratycznych dworków czy zamożnych szlacheckich domów”.

„Dominująca kolorystyka drewnianych domów opiera się na jasnych odcieniach, pastelach, błękitach, przecierkach, czego przykładem są bielone ściany, znakomicie współgrające z drewnianą sklejką boazeryjną. Możemy zastosować ją w naturalnych kolorach lub zabarwić na jasny odcień. Takie zestawienia doskonale dopełnią aranżację wnętrz” – mówi ekspert. Sklejka drewniana to propozycja klasycznego wykończenia wewnętrznych ścian, która wspaniale pasuje do drewnianych domów – mieszkalnych i letniskowych. Ich harmonijna stylistyka, uzyskana dzięki w całości naturalnym materiałom, doskonale komponuje się z otaczającą dom przyrodą, uwydatniając swojski, ciepły klimat wydobyty z drewna. Dzięki charakterystycznym dla niego żłobieniom, nieregularnym liniom i słojom, widocznym w strukturze sklejki, z powodzeniem uwydatnimy z jej pomocą sielankowy pejzaż wnętrz.

Naturalny design

Wyciszający nastrój, przytulny charakter i czystość stylizacji sprawiają, że drewniane domy cieszą się wielką popularnością. Naturalne otoczenie, które jest efektem tych kreacji, sprawia, że możemy zwolnić tempo, nabrać dystansu i wykorzystać tę aurę do prawdziwego odpoczynku. Idealnie współgrający z nimi styl rustykalny coraz chętniej wykorzystują architekci i wykonawcy, szukający złotego środka między ciekawą i modną stylistyką wnętrza a jednocześnie prostym układem i wygodą użytkowników, którzy od czterech ścian oczekują nie tylko wizualnej fantazji, ale przede wszystkim – niewymuszonego, nastrojowego ciepła. Również w budownictwie sięgającym przy realizacji projektu po drewno, osiągnąć można ujmujący efekt – prostych, niezwykle ciepłych konstrukcji, w których każdy z przyjemnością się zadomowi.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Artur Tim

Doradca podatkowy, doradca restrukturyzacyjny (licencja syndyka), agent celny, prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »