| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Wykończenie wnętrz > Ściany > Malowanie mieszkania – pomysłowo i z głową

Malowanie mieszkania – pomysłowo i z głową

Malowanie ścian nie jest trudnym zadaniem. Jednak, jeśli ktoś nigdy nie malował wnętrz, może zupełnie nieświadomie popełnić kilka błędów. Zobacz na co zwracać uwagę podczas malowania ścian.

Malowanie ścian – krok po kroku

Jeżeli na malowanej powierzchni są miejsca, których nie chcemy pokrywać farbą (nisze, włączniki, gniazdka wtyczkowe), oddzielmy je lub zaklejmy taśmą malarską. Pamiętajmy o zerwaniu taśmy od razu po malowaniu.

Przed rozpoczęciem sprawdźmy, czy wyschły szpachlowane i gruntowane miejsca. Aby ściana została pomalowana równomiernie, duże powierzchnie pokrywajmy wałkiem, małe - pędzlem. Zacznijmy od pomalowania pasma w górze i w dole ścian, wzdłuż powierzchni całego pokoju - pomoże to uniknąć zamalowania sufitu i podłogi. Przed malowaniem całej ściany dobrze jest pomalować załamania w kątach pędzlem, wałkiem nie będziemy w stanie do nich dotrzeć. Malując całość wałkiem, farbę nakładajmy równomiernie, nie rozciągając jej przesadnie, dzięki temu unikniemy nierównego pokrycia i smug. Rozpoczynając malowanie pamiętajmy, żeby nie przerywać malowania jednej ściany i za jakiś czas podejmować się malowania pozostałej części, ponieważ pozostanie wyraźnie widoczne łączenie.

Zobacz także:  Jak malować pomieszczenia, aby nie były przytłaczające?

W marketach budowlanych można nabyć kilkadziesiąt gotowych kolorów farby każdej firmy, jednak doświadczeni projektanci wnętrz radzą je omijać i szukać oryginalnych farb. Bardzo często deklarowany kolor różni się od tego, który zastaniemy w puszce. Wiele sklepów posiada własne mieszalnie kolorów i dysponuje bardzo dużą paletą barw i odcieni. Kolory można wykonać na miejscu, w ciągu kilku minut, w wybranej i dopasowanej do potrzeb klienta farbie. Wałek w dłoń i do dzieła.

Źródło: www.maluje.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

KPDA Biuro rachunkowe

Doradztwo podatkowe, księgowość dla firm i obsługa w zakresie sprawozdawczości, kadr i płac oraz audytu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »