| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Wykończenie wnętrz > Ściany > Jak położyć korek?

Jak położyć korek?

Korek to trwały i estetyczny materiał wykończenia ścian. Może być doskonałą alternatywą dla farb i dla tapet. Czy do położenia korka potrzebujemy specjalisty? Wykończenie ścian korkiem to nic skomplikowanego! Przy przestrzeganiu kilku zasad poradzimy sobie sami. Radzimy jak wykończyć ściany korkiem bez pomocy specjalisty.

Jak przygotować ściany?

Przed położeniem korka należy odpowiednio przygotować ściany. Nie zawsze można kłaść korek od razu. Przy ścianach nowych, otynkowanych tradycyjnie, korek można przyklejać dopiero po kilku tygodniach (3–4) po zakończeniu tynkowania. W przypadku płyt gipsowo-kartonowych możemy nakładać korek dopiero po wyschnięciu masy szpachlowej.

Większych przygotowań wymagają stare ściany. Jeśli posiadają słabe parametry (np. pylą się lub kruszą) należy nanieść grunt, który je wzmocni. Ściany nierówne trzeba wyrównać zaprawą wyrównującą. Jeśli tynk odpada, należy go skuć. Tapety i farby należy zerwać. Wszelkie plamy na ścianach należy wywabić albo pomalować farbą odcinającą przed nakładaniem korka.

Zobacz także: Krawędzie, listwy i narożniki – czyli jak remontować ściany?

Przygotowanie korka

Najważniejsze, czyli wybór kleju i przygotowanie ścian mamy już za sobą. Przygotowanie samego korka to już nic trudnego. Wystarczy wyjąć płytki z opakowań i zaplanować układanie, tak by powstała ciekawa kompozycja, a nie zbiór chaotycznych plam.

Przy klejeniu płytek klejem kontaktowym należy nanosić go zarówno na płyty, jak i na ścianę. Klej dyspersyjny wystarczy kłaść na ścianę.

Warto pamiętać też o narzędziach pomocniczych, takich jak przymiar kątowy, taśma miernicza, żeby równo nakładać płytki. Oczywiście płytki można też przycinać, żeby pokryć całą powierzchnię.

Zobacz także: Piaskowe dekoracje – czyli jak zachować lato w aranżacji wnętrza

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Business Tax Professionals Sp. z o.o. sp. k.

Doradztwo podatkowe, przeglądy i szkolenia podatkowe, ceny transferowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »