| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Wykończenie wnętrz > Ściany > Jak czyścić sufity podwieszane?

Jak czyścić sufity podwieszane?

Sufit podwieszany na co dzień ulega takim samym zabrudzeniom jak ściany czy inne elementy wnętrza. Zabrudzenia to w większości kurz, jednak na suficie mogą pojawić się także plamy lub osad z dymu papierosowego. Aby sufit podwieszany był czysty i estetyczny, powinniśmy o niego dbać. Zobacz, jak czyścić sufity podwieszane.

Produkcja sufitów podwieszanych jest obecnie dobrze rozwinięta, dzięki wielu nowym rozwiązaniom  zniknęło wiele problemów, z którymi inwestorzy musieli borykać się jeszcze jakiś czas temu. Największym problemem były mikroorganizmy, takie jak: bakterie, roztocza a także grzyby, które rozwijały się na powierzchni płyt.

– Mikroorganizmy mogą rozwijać się na sufitach, jeśli płyty zawierają materiały organiczne. Stanowią one pożywkę dla bakterii, a kumulująca się w pomieszczeniu wilgoć tworzy dla nich doskonałe środowisko. Płyty sufitowe wyprodukowane na bazie materiałów nieorganicznych, jak na przykład skalna wełna mineralna, eliminują ten problem – mówi Andrzej Skrzypczak z firmy Rockfon.

Czyszczenie sufitów podwieszanych starszego typu były dość kłopotliwe, trzeba było zatrudniać do tego profesjonalne firmy, które z pomocą odpowiednich urządzeń i środków chemicznych usuwały zanieczyszczenia. Niestety nie było to tanie. Obecnie produkowane sufity możemy czyścić samodzielnie bez pomocy fachowców.

Zobacz także: Jak zamontować sufit podwieszany?

Czyszczenie sufitów podwieszanych

Sposób czyszczenia sufitów podwieszanych zależy od rodzaju płyt oraz materiału, z którego płyty zrobiono. Najbezpieczniejszym i ogólnoprzyjętym rozwiązaniem jest odkurzanie sufitu za pomocą szczotki z miękkim włosiem. Pozwala to usuwać kurz i inne osady bez ryzyka zadrapania czy uszkodzenia płyty.

– Regularne usuwanie kurzu ma znaczenie nie tylko dla estetyki, ale również dla higieny, co jest szczególnie istotne w przypadku alergików. W dodatku czysty sufit lepiej odbija światło, dzięki czemu w pomieszczeniu będzie jaśniej – mówi Andrzej Skrzypczak z firmy Rockfon.

W miejscach, w których panuje wilgoć bardzo często stosuje się tzw. sufity higieniczne, które czyści się znacznie łatwiej, ponieważ można w do tego celu wykorzystać wodę. Nie wpływa ona w żaden sposób na strukturę płyt, dlatego chcąc usunąć zabrudzenia wystarczy użyć zamoczonej w niej gąbki.

Zobacz także: Jak wykończyć sufit za pomocą płyt gipsowo-kartonowych?

Andrzej Skrzypczak/ Rockfon.

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Teper

Adwokat amerykański

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK