| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Wykończenie wnętrz > Podłogi > Posadzka w garażu – trwała i odporna na działanie czynników mechanicznych oraz chemicznych

Posadzka w garażu – trwała i odporna na działanie czynników mechanicznych oraz chemicznych

Posadzka w garażu być wytrzymała i odporna na działanie wielu czynników w tym mechanicznych oraz chemicznych. Np. podczas naprawy samochodu, z pojazdu może wylać się olej, płyn hamulcowy lub benzyna, które ciężko usunąć. Posadzka powinna być też odporna na upadające narzędzia, które mogą wypaść nam z ręki podczas naprawy samochodu.

Płytka ceramiczna nie jest w stanie także wytrzymać upadku ciężkich narzędzi – łatwo może ulec pęknięciu, powodując, że na podłodze powstanie nam efekt tzw. „mozaiki”, który z czasem doprowadzi do jej całkowitego zniszczenia i odspojenia.

Sposoby zabaezpieczania posadzek betonowych

Istnieją również inne sposoby zabezpieczenia posadzek betonowych. Można ją pomalować, co zmniejszy jej chłonność. W tym celu należy używać specjalnych farb do betonu: uretanowo-alkidowych, akrylowych lub epoksydowych. Szczególnie ważne są jej właściwości i parametry: wytrzymałość na ścieranie, elastyczność i odporność na chemikalia. Innym pomysłem na równą i wytrzymałą posadzkę jest specjalna zaprawa cementowa.

Należy pamiętać, że zaprawy cementowej samopoziomującej nie powinno stosować się do pomieszczeń, w których występują spadki podłożaradzi Janusz Kornaś, ekspert z firmy Megachemie R&T SAPodobnie jak beton, wylewki cementowe należy zaimpregnować. Nanoszenie produktu impregnującego należy powtarzać co 3-4 latadodaje Kornaś.

Nie są to jednak sposoby, które chronią w takim samym stopniu jak posadzki polimerowe.

Najlepszym potwierdzeniem jakości systemów polimerowych jest stosowanie ich m. in. na powierzchniach parkingów, w budynkach użyteczności publicznej, w magazynach i halach wysokiego składowania, zakładach przetwórstwa spożywczego, zakładach farmaceutycznych, chemicznych, elektrowniach oraz rafineriach, czyli wszędzie tam, gdzie podłogi narażone są na wysokie obciążenia mechaniczne i chemiczne.

Zobacz także: Czy warto ogrzewać garaż w domu jednorodzinnym?

Źródło: Janusz Kornaś/ Megachemie R&T SA

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Anna Książek

Ekonomistka, posiada wieloletnie doświadczenie w działach personalnych, obecnie samodzielny specjalista ds. kadr i płac.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »