| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Wykończenie wnętrz > Podłogi > Jak zainstalować wykładzinę dywanową na rzepy w małych pomieszczeniach?

Jak zainstalować wykładzinę dywanową na rzepy w małych pomieszczeniach?


Najprostszym i najczystszym sposobem montażu wykładziny dywanowej jest przytwierdzenie jej do podłoża za pomocą tzw. rzepa. "Rzepowa" taśma jest łatwa do zainstalowania, tania, nie pozostawia śladów na posadzce. Taki rodzaj instalacji możemy stosować we wszystkich pomieszczeniach, których powierzchnia nie przekracza 20 m2.

Wykładziny dywanowe na podkładzie filcowym można szybko zainstalować przy pomocy samoprzylepnej taśmy o budowie popularnego rzepa. Wystarczy tylko przykleić taśmę, klejącą stroną, do posadzki i rozwinąć wykładzinę. Rzep z powodzeniem może być przytwierdzony do każdego rodzaju podłoża, zarówno betonowego, drewnianego, laminowanego, jak i PVC. 

Wykładzinę wystarczy przymocować jedynie na krawędziach, a uzyskujemy stu procentową pewność, iż nie będzie się ona ani przesuwać, ani marszczyć i fałdować. Kupujemy tyle metrów bieżących taśmy, ile mamy metrów kwadratowych pomieszczenia. Rzep przyklejamy trzy centymetry od ściany pokoju, rozkładamy przyciętą wcześniej wykładzinę i od razu możemy po niej chodzić, nie czekając aż wyschnie klej, jak przy tradycyjnej instalacji.

Instalacja na rzepy jest najszybszym, najprostszym, najczystszym i najtańszym sposobem montażu wykładziny dywanowej. Nie stosujemy tu żadnego trwałego kleju, dzięki czemu wykładzinę możemy kilkakrotnie demontować i instalować ponownie, co ma szczególne znaczenie w przypadku częstych przeprowadzek. Mamy też pewność, iż na posadzce nie pozostają resztki kleju, które należy usunąć przed montażem kolejnego pokrycia podłogowego.

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Sklepy KOMFORT S.A.

Sklepy KOMFORT S.A. to największa w Polsce sieć specjalizująca się w sprzedaży pokryć podłogowych.

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Wykładziny dywanowe na podkładzie filcowym można szybko zainstalować przy pomocy samoprzylepnej taśmy o budowie popularnego rzepa.
Wykładziny dywanowe na podkładzie filcowym można szybko zainstalować przy pomocy samoprzylepnej taśmy o budowie popularnego rzepa.

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Wojciech Drapała

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »