| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Wykończenie wnętrz > Chemia budowlana > Malowanie powierzchni drewnianych

Malowanie powierzchni drewnianych

Bardzo często decydujemy się na pomalowanie powierzchni drewnianych chociażby po to, aby je zabezpieczyć przed szkodnikami. W jaki sposób prawidłowo aplikować farbę na powierzchnię drewnianą? Jak malować płycizny i listwy przypodłogowe? Jak najlepiej pomalować drzwi drewniane? Czy da się usunąć pyłki i włosia z pomalowanej już powierzchni?

Przygotowanie i aplikacja

Większość farb przeznaczonych do drewna wymaga wcześniejszego pokrycia powierzchni farbą podkładową. Szczególnie istotne staje się to w przypadku farb rozpuszczalnikowych, gdzie warto pomyśleć o dwóch warstwach podkładu. Gdy przystępujemy do aplikacji tego typu farb powinniśmy najpierw wykonywać pionowe ruchy pędzlem a później rozetrzeć farbę delikatnie na boki. Pod koniec malowania najlepiej lekko pociągać pędzlem zgodnie z kierunkiem ułożenia słojów. W przypadku farb jednowarstwowych albo akrylowych najpierw należy nakładać je równoległymi pociągnięciami pędzla a potem szybko rozetrzeć granice pomiędzy poszczególnymi aplikacjami – szybkość jest istotna ze względu na krótki czas schnięcia farb.

Malowanie płycizn, brzegów i listew przypodłogowych

Jeśli w powierzchni drewnianej pojawiają się płycizny, musimy zwrócić na nie szczególną uwagę w trakcie malowania. Najlepiej przed brzegiem płycizny malować pędzlem skierowanym od środka na zewnątrz, gdyż wyginanie pędzla na krawędzi danej płycizny może skutkować spływaniem farby. W przypadku pokrywania farbą brzegów powierzchni warto wykorzystać mały pędzel, który bez trudu dotrze do ciężko dostępnych miejsc. Zanim przystąpimy do malowania listew przypodłogowych powinniśmy zadbać o podłogę w ich pobliżu – warto zasłonić ją taśmą maskującą lub wykorzystać plastikową osłonkę.

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

EFT International

EFT International zajmuje się pomaganiem firmom w osiągnięciu sukcesu na zagranicznych rynkach, głównie w Wielkiej Brytanii i Indiach.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK