| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Wykończenie wnętrz > Jedynka® Farba fasadowa

Jedynka® Farba fasadowa

Jedynka® Fasadowa to farba elewacyjna dostępna w 232 kolorach. Farba tworzy matową powłokę odporną na działanie zewnętrznych czynników atmosferycznych, a także odporną na zabrudzenia.

Fot. Jedynka

Wybór właściwej barwy elewacji nie jest prostym zadaniem. Dokonując go, musimy uwzględnić kilka czynników, a nasze indywidualne upodobania kolorystyczne są tylko jednym z nich – i to wcale nie najważniejszym. Odcień fasady powinien współgrać z otoczeniem. Kolory sąsiadujących domów są odnośnikiem, który warto wziąć pod uwagę, by zachować harmonię kolorystyczną przestrzeni. Elementami o wielkim znaczeniu są także: styl architektoniczny, a także wielkość i forma bryły budynku. Odpowiedni dobór barw może optycznie zmodyfikować jego kształt – na przykład jasne barwy sprawią, że dom będzie wydawał się większy, a jednolity kolor uwydatni jego formę. Pamiętajmy też, że na ostateczny wygląd barwy, wpływ mają także wielkość powierzchni (na większej płaszczyźnie kolory wydają się z reguły ciemniejsze), jej faktura (materiał z jakiego ściana jest wykonana), a także światło.

Fot. Jedynka

Paleta odcieni Jedynki® Fasadowej to aż 232 efektowne i różnorodne propozycje kolorów z mieszalnika oraz biały (a także dodatkowo 6 gotowych kolorów). Oprócz tak szerokiego wyboru barw, Jedynka® Fasadowa zapewnia również długotrwałą ochronę ścian zewnętrznych. Tworzy matowe, odporne na zabrudzenia oraz warunki atmosferyczne warstwy. Ma doskonałą przyczepność do podłoża, dając efekt jednolitego wykończenia, bez smug od pędzla. Ponadto mikroporowata powłoka farby zapewnia mikrowentylację malowanej powierzchni. Jedynkę® Fasadową można stosować na tynkach cementowych i cementowo-wapiennych, jak również do betonu. To farba o ekologicznej recepturze i wysokiej wydajności (ok. 8 m2/l).

JEDYNKA® FASADOWA

Stopień połysku

Mat

Kolorystyka

Biały (baza) z możliwością zabarwienia na 232 kolory + 6 gotowych kolorów

Wydajność

ok 8 m2 / l przy jednokrotnym malowaniu

Czas schnięcia

Ok. 3 h

Opakowanie

Baza: 0,9 l; 2,7 l; 9 l; gotowe kolory: 3 l; 10 l

Cena

ok. 17 zł (baza 0,9 l); ok. 41 zł (gotowe kolory 3 l)

Zobacz także: Malowanie fasady – Poradnik

Źródło: Jedynka

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

KasperskyLab

Ochrona przed zagrożeniami IT

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »