reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Wykończenie wnętrz > Tynk marmurowy Francesco Guardi Collezione

Tynk marmurowy Francesco Guardi Collezione

Tynk marmurowy Francesco Guardi Collezione to tynk akrylowy produkowany na bazie żywicy z naturalnymi kruszywami marmurowymi. Tynk jet odporny na działanie czynników atmosferycznych i uszkodzenia mechaniczne.

Tynk marmurowy Francesco Guardi Collezione jest masą tynkarską produkowaną na bazie żywicy akrylowej oraz ściśle wyselekcjonowanych, naturalnych kruszyw marmurowych. Dzięki zawartości technologii NANO CODE produkt charakteryzuje się wysoką odpornością na działanie czynników atmosferycznych, uszkodzenia mechaniczne i naprężenia termiczne.

Tynk marmurowy przeznaczony jest do wykonywania cienkowarstwowych, dekoracyjnych wypraw tynkarskich wewnątrz i na zewnątrz budynków, w szczególności do pokrywania fragmentów obciążonych użytkowo np. cokoły, korytarze, klatki schodowe, przedpokoje. Produkt doskonale komponuje się z większością kolorów kostki brukowej dostępnej na rynku polskim.

Nanoszenie kielnia, paca stalowa
Wygląd powłoki strukturalna - mozaikowa
Ilość warstw 1
Wydajność 4,5 -5,3 kg m2
Czas schnięcia 24 godz.
Rozcieńczanie woda
Czyszczenie narzędzi woda
Kolorystyka 10 gotowych kolorów kruszywa marmurowego
Składowanie w szczelnie zamkniętych pojemnikach w temperaturze od +5°C do +35°C

Sposób użycia

1. Przygotowanie podłoża

Tynk marmurowy należy nakładać na mocne i trwałe podłoża. Podłoże powinno być czyste, suche, pozbawione tłustych plam, pyłów, zanieczyszczeń mechanicznych oraz niezwiązanego z podłożem kruszywa. Nowe tynki cementowe pokrywać po min. 4 tygodniach sezonowania. Wszelkie ubytki i nierówności należy uzupełnić. Przed nakładaniem tynku dobrze wyschnięte podłoże należy zagruntować preparatem gruntującym Francesco Guardi Collezione pod tynki kwarcowe oraz marmurowe w kolorze zbliżonym do koloru tynku. Podłoże wykonane z zaprawy klejącej SYNTEKOL® PSW/ SYNTEKOL® Q4/ POROLIT® Q4 stanowiącej warstwę zbrojoną, zagruntować po jego związaniu tzn. po min. 3 dniach od jego wykonania przy dojrzewaniu w warunkach optymalnych (temp. +20°C, wilgotność 60%). Nakładanie tynku można rozpocząć po wyschnięciu preparatu gruntującego pod tynki marmurowe Francesco Guardi tzn. po min. 24 godz. od zakończenia gruntowania przy wysychaniu w warunkach optymalnych.

2. Sposób stosowania

Tynk marmurowy w postaci handlowej jest gotowy do użycia. Bezpośrednio przed użyciem, masę należy dokładnie wymieszać. Tynk nanosić pacą ze stali nierdzewnej na grubość nieznacznie większą od grubości ziarna. Nałożoną warstwę należy starannie wygładzić. W celu uzyskanie jednolitej struktury tynku, masę należy nakładać na całą wykonywaną powierzchnię łącząc warstwy "mokre na mokre".
Powierzchnie zewnętrzne powinny być osłonięte przed deszczem przez 24 godz.

3. Dodatkowe informacje

Z powodu występowania surowców pochodzenia naturalnego, dla uzyskania najlepszych walorów estetycznych zalecamy wykonanie tynkowanych powierzchni stanowiących odrębną całość w jednym etapie wykonawczym, materiałem zamówionym jednorazowo. Prace nakładania Tynku marmurowego Francesco GUARDI należy prowadzić przy temperaturze podłoża i otoczenia od +5oC do +25oC, unikając bezpośredniego działania promieni słonecznych zarówno podczas pracy jak i wysychania tynku. Nie nakładać podczas wilgotności powietrza przekraczającej 80%. Zbyt długie mieszanie tynku oraz mieszanie na szybkich obrotach może spowodować odbarwienie kruszywa i spienienie żywicy.

Wzornik kolorów tynku marmurowego Francesco Guardi Collezione

Źródło: fguardi.com.pl

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Blog Prawa Zamówień Publicznych

Opinie prawników specjalizujących się w prawie zamówień publicznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama