| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Wykończenie wnętrz > Jak przygotować i nakładać klej na płytki?

Jak przygotować i nakładać klej na płytki?

Przyklejanie płytek nie jest trudnym zadaniem. Obecnie, kiedy większość klejów jest praktycznie gotowa do użycia, nie potrzebujemy do tego specjalisty. Radzimy jak odpowiednio przygotować klej i w jaki sposób przyklejać płytki.

Na początek przygotujmy odpowiednie narzędzia do pracy. Będziemy potrzebować: pacy zębowej do nakładania kleju, mieszadła i wiadra, w którym zmieszamy klej z wodą, maszynki do cięcia płytek, wiertarki do wycinania otworów, poziomicy, gumowego młotka do korygowania położenia płytek, gumowej szpachelki oraz pacy z gąbką do spoinowania. Musimy też dobrać odpowiedni klej. Nie każdy nadaje się do każdego rodzaju płytek, dlatego też powinniśmy dokładnie zwrócić uwagę jaki klej kupujemy. Wyróżniamy m.in. kleje szybkowiążące, elastyczne i uelastycznione.

Zanim przystąpimy do przyklejania płytek, powinniśmy odpowiednio przygotować klej, za pomocą którego będziemy przyklejać płytki. Większość klejów trzeba wymieszać z wodą.

Zobacz także: Drabina – jak umiejętnie z niej korzystać?

Szykując klej pamiętajmy, aby przygotować go zgodnie z instrukcją zawartą na opakowaniu. Bardzo ważne jest, aby zachować odpowiednie proporcje. Zawsze postępujmy zgodnie z instrukcją i stosujmy się do informacji podanych na opakowaniu. Przy źle dobranych proporcjach klej straci swoje właściwości.

Kleje do płytek o konsystencji pasty są gotowe do użycia od razu po zakupie, dlatego też nie należy ich mieszać z wodą.

Nakładanie kleju

Kleje nakłada się za pomocą pacy zębatej. Grubość warstwy kleju zależy od wielkości zębów, jakie ma paca. Jeśli chcemy położyć warstwę o grubości 4 mm, potrzebujemy pacy o zębach wielkości 8 mm.

Zobacz także: Piaskowe dekoracje – czyli jak zachować lato w aranżacji wnętrza

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Anna Leszczyńska

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »