| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Wykończenie wnętrz > Czy warto wykańczać ściany korkiem?

Czy warto wykańczać ściany korkiem?

Korek to wciąż mało popularny materiał wykończeniowy. Dzięki swoim właściwościom może być jednak świetnym i oryginalnym pomysłem wykończenia ścian. Przedstawiamy zalety takiego rozwiązania. Sprawdzamy czy warto zrezygnować z najczęściej używanych tapet i farb na rzecz mniej rozpowszechnionego korka.

Najpopularniejszym materiałem wykończenia ścian są farby i tapety, ale są jedynym rozwiązaniem. Jeżeli chcesz, żeby twoje pomieszczenia były oryginalne, korek będzie świetnym rozwiązaniem. Korek jest odporny na wilgoć oraz na grzyby i na pleśń. Może być stosowany we wszystkich pomieszczeniach. Jeśli będzie odpowiednio zaimpregnowany sprawdzi się również w pomieszczeniach z dużym natężeniem wilgoci – np. w kuchni i w łazience.

Zobacz także: Wykończenie wnętrz za pomocą trójwymiarowych elementów dekoracyjnych

W miejscach szczególnie narażonych na wilgoć należy stosować korek lakierowany. Warto kupować już polakierowany korek, gdyż lakier nakładany fabrycznie jest trwalszy i bardziej odporny na ścieranie.

Korek jest pięciokrotnie lżejszy od wody, amortyzuje drgania i wygłusza pomieszczenia. Bardzo dobrze sprawdza się w ruchliwych pomieszczeniach np. w przedpokoju.

Zobacz także: Malowanie ścian i sufitów – krok po kroku

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

EXCO A2A Polska

EXCO A2A Polska (www.exco.pl) jest polską filią Grupy EXCO (www.exco.fr) France, sieci niezależnych biur działających w zakresie audytu, ekspertyz księgowych oraz doradztwa.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »