| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Wykończenie wnętrz > Jak przykleić tapetę w miejscach trudno dostępnych?

Jak przykleić tapetę w miejscach trudno dostępnych?

Przyklejanie tapety nie jest niczym skomplikowanym. O ile bez trudu poradzimy sobie z oklejeniem pomieszczenia, tak trudno dostępne miejsca mogą sprawić nam kłopoty. Radzimy jak wytapetować sufit oraz miejsca, do których mamy ograniczony dostęp, takich jak ściany za grzejnikiem czy ściany wokół kontaktów.

Tapetowanie sufitu

Sufit powinny tapetować dwie osoby. Samemu trudno będzie rozkładać tapetę i jednocześnie ją przytrzymywać. Gdy zrobimy to z czyjąś pomocą, zdecydowanie ułatwi to pracę. Bryt składamy w harmonijkę mniej więcej co czterdzieści centymetrów. Przy rozkładaniu należy przytrzymywać go przy suficie szczotką.
Pierwszy bryt tapety przyklejamy od rogu sufitu i stopniowo rozkładamy kolejne odcinki. Pamiętajmy o dociśnięciu kolejnych fragmentów. Kolejne bryty należy przyłożyć do ostatnio położonego. Łączenia powinny być niewidoczne. Aby osiągnąć ten efekt należy kłaść kolejne bryty prostopadle do okna.

Zobacz także: Czym malować i tapetować?

Tapetowanie za grzejnikiem

Przed tapetowaniem najlepiej jest zdjąć grzejnik. Czasem jednak jest przytwierdzony na stałe i  jest to niemożliwe. W tym przypadku należy rozciąć bryt tam, gdzie styka się z miejscem zamocowania grzejnika i z rurą, która odprowadza wodę.
Przyklejoną tapetę dociskamy rurą PVC albo kijem, owiniętym kartonem. Kij od szczotki możemy też owinąć czystą szmatką. Kij lub rurę wsuwamy za grzejnik, by jak najlepiej docisnąć tapetę do ściany.

Pamiętajmy, by usunąć ślady kleju zarówno z tapety, jak i z grzejnika.

Zobacz także: Jak wybierać farby i tapety?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Jakub Pszczółkowski

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »