| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Wykończenie wnętrz > Jak czyścić sufity podwieszane?

Jak czyścić sufity podwieszane?

Sufit podwieszany na co dzień ulega takim samym zabrudzeniom jak ściany czy inne elementy wnętrza. Zabrudzenia to w większości kurz, jednak na suficie mogą pojawić się także plamy lub osad z dymu papierosowego. Aby sufit podwieszany był czysty i estetyczny, powinniśmy o niego dbać. Zobacz, jak czyścić sufity podwieszane.

Produkcja sufitów podwieszanych jest obecnie dobrze rozwinięta, dzięki wielu nowym rozwiązaniom  zniknęło wiele problemów, z którymi inwestorzy musieli borykać się jeszcze jakiś czas temu. Największym problemem były mikroorganizmy, takie jak: bakterie, roztocza a także grzyby, które rozwijały się na powierzchni płyt.

– Mikroorganizmy mogą rozwijać się na sufitach, jeśli płyty zawierają materiały organiczne. Stanowią one pożywkę dla bakterii, a kumulująca się w pomieszczeniu wilgoć tworzy dla nich doskonałe środowisko. Płyty sufitowe wyprodukowane na bazie materiałów nieorganicznych, jak na przykład skalna wełna mineralna, eliminują ten problem – mówi Andrzej Skrzypczak z firmy Rockfon.

Czyszczenie sufitów podwieszanych starszego typu były dość kłopotliwe, trzeba było zatrudniać do tego profesjonalne firmy, które z pomocą odpowiednich urządzeń i środków chemicznych usuwały zanieczyszczenia. Niestety nie było to tanie. Obecnie produkowane sufity możemy czyścić samodzielnie bez pomocy fachowców.

Zobacz także: Jak zamontować sufit podwieszany?

Czyszczenie sufitów podwieszanych

Sposób czyszczenia sufitów podwieszanych zależy od rodzaju płyt oraz materiału, z którego płyty zrobiono. Najbezpieczniejszym i ogólnoprzyjętym rozwiązaniem jest odkurzanie sufitu za pomocą szczotki z miękkim włosiem. Pozwala to usuwać kurz i inne osady bez ryzyka zadrapania czy uszkodzenia płyty.

– Regularne usuwanie kurzu ma znaczenie nie tylko dla estetyki, ale również dla higieny, co jest szczególnie istotne w przypadku alergików. W dodatku czysty sufit lepiej odbija światło, dzięki czemu w pomieszczeniu będzie jaśniej – mówi Andrzej Skrzypczak z firmy Rockfon.

W miejscach, w których panuje wilgoć bardzo często stosuje się tzw. sufity higieniczne, które czyści się znacznie łatwiej, ponieważ można w do tego celu wykorzystać wodę. Nie wpływa ona w żaden sposób na strukturę płyt, dlatego chcąc usunąć zabrudzenia wystarczy użyć zamoczonej w niej gąbki.

Zobacz także: Jak wykończyć sufit za pomocą płyt gipsowo-kartonowych?

Andrzej Skrzypczak/ Rockfon.

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Sufit podwieszany na co dzień ulega takim samym zabrudzeniom jak ściany czy inne elementy wnętrza. Fot. Rockfon
Sufit podwieszany na co dzień ulega takim samym zabrudzeniom jak ściany czy inne elementy wnętrza. Fot. Rockfon

PIT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Tomala

Aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »