reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Wykończenie wnętrz > Wylewka na ogrzewanie podłogowe

Wylewka na ogrzewanie podłogowe

Jeśli planujemy zainstalować ogrzewanie podłogowe, powinniśmy wybrać wylewkę, która będzie mieć dobre właściwości przewodzenia i oddawania ciepła oraz będzie podnosić efektywność ogrzewania podłogowego.

Dobra wylewka podłogowa o wysokich parametrach wytrzymałościowych i samopoziomującym pozwala na wykonanie trwałego i estetycznego podkładu podłogowego.

Może być stosowana jako jastrych:

– na warstwie pośredniej,
– na warstwie termoizolacyjnej i/lub wygłuszającej,
– na posadzki z ogrzewaniem podłogowym,
– na specjalne konstrukcje podłogowe, tzw. podłogi podniesione.

Wylewka a dylatacje

Dzięki wylewce o wysokim stopniu płynności, podkład łatwo rozpływa się na powierzchni, co gwarantuje jej doskonałe równe wykończenie bez względu na obszar.

Robienie poprzecznych szczelin dylatacyjnych jest niezbędne w przypadku tradycyjnych podkładów cementowych, maksymalne pole to 5 x 5 mb. Zadaniem szczelin dylatacyjnych jest niwelowanie rozszerzania się betonu pod wpływem ciepła i ochrona nawierzchni przed pękaniem.

Zamówienie wylewki na budowę

Wielu producentów oferuje dostarczenie wylewki na budowę. Gotowy jastrych, zamówiony w wytwórni betonu dostarczany jest na plac budowy w konkretnym momencie zapotrzebowania. Dzięki temu unikamy problemów ze składowaniem surowców, nadmiarem materiału po zakończeniu robót czy utrzymywaniem dodatkowych kosztownych urządzeń na budowie.

Wylewka z wytwórni a mieszanka produkowana na placu budowy

Zamówienie wylewki prosto z wytwórni wcale nie wymaga zapotrzebowania na „hurtowe” ilości. W Lafarge minimalne zamówienie wynosi 1 m³ co odpowiada około 25 m² wylewki o grubości 4 cm. Cały proces produkcji wylewki podlega na ścisłej kontroli komputerowej w betoniarni, czego nie można uzyskać przy stosowaniu np. gotowych wylewek workowanych. Dzięki temu mamy gwarancję, że otrzymujemy produkt dobrej jakości, który spełnia wszystkie zakładane parametry techniczne – co jest trudne w przypadku mieszanek produkowanych bezpośrednio na placu budowy.

Wylewka anhydrytowa na ogrzewanie podłogowe

Specjalna, elastyczna i płynna konsystencja wylewki anhydrytowej gwarantuje doskonałe przykrycie rur ogrzewania podłogowego oraz ich otulenie. To sprawia, że ciepło jest szybciej oddawane do wnętrza. Wysokie parametry wytrzymałościowe produktu pozwalają na wylanie o połowę cieńszej warstwy na instalację grzewczą w porównaniu do standardowo wylewanej warstwy jastrychu cementowego.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autorzy:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Specjalna, elastyczna i płynna konsystencja wylewki anhydrytowej gwarantuje doskonałe przykrycie rur ogrzewania podłogowego oraz ich otulenie. Fot. Lafarge
Specjalna, elastyczna i płynna konsystencja wylewki anhydrytowej gwarantuje doskonałe przykrycie rur ogrzewania podłogowego oraz ich otulenie. Fot. Lafarge

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Aleksandra Fiszer

Starszy Specjalista ds. Projektów HR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama