| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Wykończenie wnętrz > Śliskie schody – jak tego uniknąć?

Śliskie schody – jak tego uniknąć?

Śliskie schody stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników i gości. Zarówno latem, podczas ulewnych deszczy, jak i zimą musimy zadbać o to, aby nasze schody nie były śliskie. Latem ważny jest fakt, z czego zrobione są nasze schody – płytki klinkierowe czy szorstkie płytki ceramiczne stanowią dobre zabezpieczenie.

Okładziny na schody

Płytki z rowkowaną częścią krawędziową i te z tzw. noskiem doskonale nadadzą się do obłożenia naszych schodów zewnętrznych. Kiedy schody obłożone są śliska okładziną, do każdego stopnia możemy przykleić taśmy antypoślizgowe, które uchronią nas przed upadkiem.

Dywaniki antypoślizgowe

Dywaniki antypoślizgowe to kolejne rozwiązanie stosowane przy śliskich schodach zewnętrznych. Idealne do tego celu będą dywaniki wykonane z miękkiej gumy, z otworami, w których zgromadzi się śnieg. Jeśli bardziej podobają nam się dywaniki z tworzywa przypominającego sztuczną trawę, powinniśmy przemyśleć ich kupno – w zimie topniejący śnieg zatrzyma się w ich runie i dywaniki przestaną spełniać swoją funkcję. Nie zapominajmy o tym, że dywaniki musimy przymocować do stopni, aby nie ześlizgiwały się razem z osobą, która będzie schodzić po schodach.

Zobacz także: Jak dokonać wyboru odpowiednich schodów?

Nawet gdy ułożymy na naszych schodach dywaniki antypoślizgowe, musimy pamiętać o odśnieżaniu. To najlepszy sposób na uniknięcie wypadku.

Podgrzewanie schodów zewnętrznych

Schody zewnętrzne mogą być ogrzewane. To wygodne, chodź drogie rozwiązanie. Ogrzewaniem schodów zewnętrznych steruje termostat, którego czujnik umieszczony jest w jednym ze stopni. Gdy mamy do czynienia z szerokimi schodami, nie musimy instalować ogrzewania na całej ich szerokości – w zupełności wystarczy 1 m przy barierce.

Zobacz także: Schody i stopnie w ogrodzie

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Eksperci BUDTRADE.pl

Ekipa BUDTRADE.pl to fachowcy w dziedzinie materiałów budowlanych oraz ich efektywnego wykorzystania.

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Śliskie schody stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników i gości.
Śliskie schody stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników i gości.

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Krasoń, Home Broker

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »