REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Krawędzie, listwy i narożniki – czyli jak remontować ściany?

Listwy dekoracyjne pasują zarówno do tradycyjnych jak i nowoczesnych wnętrz. Fot. Cameleo
Listwy dekoracyjne pasują zarówno do tradycyjnych jak i nowoczesnych wnętrz. Fot. Cameleo
Cameleo
Cameleo

REKLAMA

REKLAMA

Renowacja ścian, które już dawno straciły swoją świeżość to bardzo dobry pomysł na zmianę aranżacji wnętrza. Odpowiedni dobór kolorów w znaczący sposób może wpłynąć na wygląd naszego mieszkania. Zanim zabierzemy się do remontu, warto zaplanować harmonogram poszczególnych prac. Warto też skupić się na miejscach, które są najtrudniejsze w wykończeniu jak krawędzie czy styki ścian. Dowiedz się jak poprawnie malować, tak aby uniknąć zacieków, oraz za pomocą jakich, drobnych elementów udekorować ściany?

Na styku ściany z sufitem

Szczególnie newralgicznym punktem jest styk ściany i sufitu, które często maluje się w różnych kolorach. Nie można więc pozwolić sobie na nieestetyczne nachodzenie na siebie dwóch odmiennych farb. Popularnym i bardzo prostym rozwiązaniem jest tu stosowanie specjalnej taśmy malarskiej, która po naklejeniu wzdłuż krawędzi skutecznie oddziela dekorowane przestrzenie. Powstały pod jej powierzchnią prostokątny pasek można następnie zamalować (używając kolejnej warstwy taśmy) lub pozostawić, jako osobny element dekoracyjny. Podobny efekt uzyskuje się stosując narzędzia malarskie wyposażone w płytkę ochronną, która „odcina” ścianę od sufitu. Ciekawą alternatywą dla zabezpieczania krawędzi i okolic narożnych tylko na czas prac, jest trwałe pokrycie ich listwami dekoracyjnymi.

REKLAMA

Wykorzystanie listew dekoracyjnych

Wykorzystanie listew dekoracyjnych nie ogranicza się przy tym wyłącznie do strefy łączącej ścianę z sufitem. Generalnie można je podzielić na przysufitowe, przypodłogowe oraz pozostałe, które są montowane w dowolnie wybranym miejscu jako gustowne urozmaicenie całości wystroju. Nadają pomieszczeniu spójny wizualnie charakter, rozwiązując na długo dylematy związane z zagospodarowaniem okolic krawędzi ściennych.

Zobacz także: Jak pomalować sufit?

REKLAMA

- Ozdobne listwy, wykonane z utwardzonego poliuretanu, charakteryzują się niską chłonnością wilgoci i dużą odpornością mechaniczną, zachowując na lata estetyczny wygląd - zapewnia Bartosz Gołaszewski z Cameleo, producenta systemów dekoracji – Są łatwe w obróbce i montażu, dzięki czemu bez większych problemów można stworzyć za ich pomocą atrakcyjną wizualnie aranżację.

Przycinając poszczególne listwy specjalną piłką można je dopasować do każdego rozmiaru wnętrza. Odpowiednio przyklejone już po kilku sekundach od przyciśnięcia do wybranego podłoża stają się jego integralną częścią. Oczywiście ważne jest tu zachowanie ostrożności oraz precyzja, by wszystkie elementy zostały połączone równo.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Efektowne narożniki i krawędzie

Krawędzie i punkty narożne stanowią mały procent wszystkich powierzchni ścian w pokoju. Jednak ich estetyka bardzo wyraźnie wpływa na jego wygląd. Dlatego decydując się na malowanie, należy zwracać uwagę nawet na pozornie ukryte miejsca. Listwy dekoracyjne są nie tylko sposobem na wypełnienie tych przestrzeni, lecz także na stworzenie całkiem nowej aranżacji. Montowane pod sufitem, przy podłodze lub w dowolnych miejscach na ścianie, dyskretnie akcentują całość wystroju pomieszczenia. Niwelują wrażenie załamania kątów między poszczególnymi powierzchniami, stanowiąc łagodne i gustowne przejście pomiędzy nimi. 

Zobacz także: Malowanie ścian i sufitów – krok po kroku

Różnorodność dostępnych wzorów sprawia przy tym, że pasują zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrz. Przy ich użyciu można stworzyć różnorodne aranżacje, stylizowane na wybrane trendy w architekturze czy sztuce. Połączone z innymi strukturami dekoracyjnymi powinny jednak zawsze składać się na przemyślaną, spójną całość.

Źródło: materiały prasowe

Listwa przypodlogowa. Fot. Cameleo
Cameleo
Cameleo
Szczególnie newralgicznym punktem jest styk ściany i sufitu, które często maluje się w różnych kolorach. Nie można więc pozwolić sobie na nieestetyczne nachodzenie na siebie dwóch odmiennych farb. Fot. Cameleo
Cameleo
Cameleo
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

REKLAMA

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak zabezpieczyć puste mieszkanie

W tym roku majówkowy weekend może być naprawdę długi, dlatego więcej Polaków niż przed rokiem planuje w tym czasie wyjazd. To niestety też idealny czas dla złodziei. Rok temu wiosną było średnio 6666 włamań miesięcznie! Jak się zabezpieczyć? 

Ceny materiałów budowlanych - prognozy 2024

Co z cenami materiałów budowlanych w 2024 roku? Ostatnie wyliczenia pokazują, że ceny materiałów budowlanych spadają już kolejny miesiąc z rzędu. Niekoniecznie mamy jednak do czynienia ze stałym trendem. Może być to korekta, spowodowana nadmiernym wywindowaniem cen w ubiegłym roku. Pojawia się również pytanie, jak na to wszystko wpłynie nowy program mieszkaniowy “Mieszkanie na start”, proponowany przez rząd.

REKLAMA

Czy Polacy chętnie kupują nowe mieszkania w tym roku?

Czy Polacy są zainteresowani kupnem nowych mieszkań? Czy decyzja o zakupie przekładana jest do czasu ruszenia nowego rządowego programu? Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży i jakich rezultatów spodziewają się w 2024 roku?

Nowelizacja dyrektywy budynkowej: jak pilna potrzeba termomodernizacji budynków zmieni rynek usług budowlanych w Polsce

Termomodernizacja budynków stała się właśnie jednym z kluczowych działań mających na celu poprawę efektywności energetycznej budynków. To skutek nowelizacji dyrektywy budynkowej, przyjętej 12 marca 2024 r. przez Parlament Europejski. Zgodnie z nią między innymi od 2030 r. wszystkie nowe budynki muszą być zeroemisyjne, a te już istniejące – zmodernizowane.

REKLAMA