reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Wykończenie wnętrz > Miejsca szczególnej uwagi podczas tapetowania

Miejsca szczególnej uwagi podczas tapetowania

Choć tapetowanie wydaje się na pozór łatwą do przeprowadzenia pracą wykończeniową to nawet przyklejenie pasów na prostej powierzchni może często sprawiać problem. Przystępując do tapetowania pomieszczenia, należy odpowiednio przygotować powierzchnie i wymierzyć pasy tapet tak, by były dopasowane do wszelkich załamań i wycięć. To jak tapetować ściany raczej jest oczywiste dla wszystkich, ale sufity, narożniki czy różnego rodzaju wnęki mogą sprawić już problemy.

Do tapetowania sufitów należy przygotować pasy o takiej długości by możliwy był 2–5 cm zakład z tapetą przyklejaną na ścianie. Prace te dobrze jest przeprowadzać w dwie osoby. Bryty pokryte klejem przykleja się do powierzchni sufitu stopniowo. Do wygładzania i przyciskania można użyć szczotki lub wałka na długim trzonku.

Zobacz także: Co wybrać: tapety natryskowe czy tradycyjne?

Od narożników ścian najlepiej jest zaczynać tapetowanie pomieszczenia. Bryty należy przyklejać tak by ich 2–5 cm pas zachodził na drugą ścianę. Dobrze jest przed tym narysować pionową linię odsuniętą o około 2 cm od krawędzi naroża i od niej zacząć układanie pasa tapety. Brytów nie należy układać centralnie w narożach ścian. Tapetowanie naroży jest takie same w przypadku narożników wklęsłych i wypukłych.

Zobacz także: Jak samodzielnie tapetować ściany?

Podstawową czynnością jest przygotowanie brytów z odpowiednio dociętymi krawędziami. Z pasów tapety należy wyciąć format odpowiadający wymiarom wnęki z uwzględnieniem miejsc zakładu poprzez 2–5 cm dodatki. Podobnie należy wymierzyć dolne powierzchnie nadproża i boczne powierzchnie wnęki oraz dociąć odpowiednie pasy tapety. Wszystkie załamania powierzchni tapetujemy podobnie jak naroża ścian.

Przed przystąpieniem do tapetowania miejsc w pobliżu kontaktów należy najpierw wyłączyć prąd.

Po upewnieniu się, że prąd jest wyłączony należy zdjąć pokrywy gniazdek. Tapetowanie odbywa się nad ich otworami. Do ściany przyklejana jest tapeta, a następnie przy użycia noża lub skalpela wycina się w jej powierzchni otwór po wewnętrznym obwodzie kontaktu. Dopiero po wyschnięciu tapety można przykręcić pokrywy.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Do tapetowania sufitów należy przygotować pasy o takiej długości by możliwy był 2–5 cm zakład z tapetą przyklejaną na ścianie.
Do tapetowania sufitów należy przygotować pasy o takiej długości by możliwy był 2–5 cm zakład z tapetą przyklejaną na ścianie.

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Kalicińska

Konsultant w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego w Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama