| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Wykończenie wnętrz > Jak wybrać odpowiednie schody?

Jak wybrać odpowiednie schody?


Istnieje kilka podstawowych zasad, o których należy pamiętać, aby świadomie zaplanować schody do naszego wnętrza. Radzimy na co zwrócić uwagę przy wyborze schodów.

Jest to odległość między dwoma poziomami, które mają zostać połączone. Przy pomiarze należy uwzględnić grubość posadzek w pomieszczeniach obu kondygnacji oraz grubość stropu, w którym będzie wykonany otwór. Ustalenie tej wysokości decyduje o ilości i wysokości stopni.

Stopnie powinno się pokonywać jednym krokiem i bez nadmiernego wysiłku. Wymiary stopni wylicza się ze specjalnego wzoru, który pozwoli ustalić nam właściwą wysokość i głębokość poszczególnych stopni. Optymalna wysokość stopnia to 18 cm a szerokość. ok. 30 cm.

Wysokość stopni powinna być związana z ich szerokością. Od tej proporcji zależy wygoda korzystania ze schodów 

Zobacz także: Jakie schody wybrać, gdy mamy mało miejsca?

Liczbę stopni określamy przez podzielenie wysokości pomiędzy dwoma poziomami przez żądaną wysokość pojedynczego stopnia.

To rozpiętość pojedynczego stopnia, czyli odległość od wykończonej powierzchni ściany do wewnętrznej krawędzi poręczy balustrady.

Umożliwia przejście biegu schodów na wyższą kondygnację. To właśnie umiejscowienie tego otworu określa sposób umiejscowienia schodów. W zależności od kształtu tego otworu, przestrzeń, którą mają zajmować schody, może być większa lub mniejsza. Istotne jest, aby już na etapie projektowania tego otworu skorzystać z rady producenta schodów. 

Zobacz także: Jakie schody na poddasze?

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Sklepy KOMFORT S.A.

Sklepy KOMFORT S.A. to największa w Polsce sieć specjalizująca się w sprzedaży pokryć podłogowych.

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Istnieje kilka podstawowych zasad, o których należy pamiętać, aby świadomie zaplanować schody do naszego wnętrza. fot. Sklepy KOMFORT S.A.
Istnieje kilka podstawowych zasad, o których należy pamiętać, aby świadomie zaplanować schody do naszego wnętrza. fot. Sklepy KOMFORT S.A.

PIT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Łatwe podatki

Portal „Łatwe podatki” pozwala zrozumieć trudne zagadnienia związane z podatkami (takimi jak np. VAT, CIT czy PIT) w sposób stosunkowo przystępny, podparty ciekawymi przykładami.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »