reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Wykończenie wnętrz > Jak przygotować powierzchnię metalową do malowania?

Jak przygotować powierzchnię metalową do malowania?


Bardzo ważnym etapem malowania elementów metalowych jest właściwe przygotowanie podłoża. Przed malowaniem powierzchnię należy wysuszyć, wyczyścić i odtłuścić. W przypadku malowania renowacyjnego, trzeba pamiętać o usunięciu starej, łuszczącej się powłoki. Następnie należy zmatowić drobnoziarnistym papierem ściernym podłoże, by nowa warstwa farby miała dobrą przyczepność.

Jeśli powierzchnia nie była wcześniej malowana, należy – po oczyszczeniu i odtłuszczeniu – zagruntować ją odpowiednim podkładem antykorozyjnym. Jest to bardzo ważne, ponieważ podkład antykorozyjny odpowiada za ochronę metalu przed czynnikami, które powodują korozję. Malowanie podkładem należy przeprowadzić szczególnie starannie. Podkład nie jest konieczny, kiedy element pokrywamy gruntoemalią.

Zobacz także: Jak lakierować i bejcować powierzchnie drewniane?

Gdy stosujemy gruntoemalię, obydwie warstwy należy nakładać równie starannie.

Nie należy dążyć do wymalowania jak największych powierzchni z opakowania, którym dysponujemy. Powłoka malarska musi mieć pewną grubość, aby spełniać swoje funkcje.

Dodatkowo dzięki nowoczesnej technologii, niektóre farby mogą być nanoszone bezpośrednio na powierzchnie pokryte rdzą. Ważne, aby z powierzchni skorodowanych usunąć zabrudzenia, resztki starej łuszczącej się powłoki oraz luźną rdzę. Do czyszczenia powierzchni z zabrudzeń i tłuszczu najlepiej wykorzystywać wodę z detergentem, benzynę ekstrakcyjną lub rozpuszczalnik.

Zobacz także: Na czym polega całodobowy test tapet i kolorów?

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Jeśli powierzchnia nie była wcześniej malowana, należy – po oczyszczeniu i odtłuszczeniu – zagruntować ją odpowiednim podkładem antykorozyjnym.
Jeśli powierzchnia nie była wcześniej malowana, należy – po oczyszczeniu i odtłuszczeniu – zagruntować ją odpowiednim podkładem antykorozyjnym.

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Paulina Kosior

Prawnik, absolwentka Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama