| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Wykończenie wnętrz > Jak układać wykładzinę elastyczną?

Jak układać wykładzinę elastyczną?


Ułożenie wykładziny elastycznej nie wymaga wiele wysiłku i jest bardzo proste. Wystarczy przygotować odpowiednie narzędzia i zaopatrzyć się w odrobinę zapału, aby zrobić to samodzielnie!

Wbrew przekonaniu niektórych, wykładzina elastyczna to nie relikt PRL-u. Jest bowiem niezwykle funkcjonalna i ma wiele zalet. Jedną z nich jest fakt, że jej ułożenie, w przeciwieństwie do glazury czy parkietu, zajmuje zaledwie kilka godzin. Nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi albo wprawnej ręki fachowca. Bez problemu ułożymy ją samodzielnie oszczędzając sporo pieniędzy.

Aby ułożyć wykładzinę elastyczną należy dokładnie oczyścić podłoże. Od tego, jak dokładnie to zrobimy zależeć będzie jej trwałość i wygląd. Następnie należy rozwinąć wykładzinę z rolki i dopasować do pokoju. Warto pamiętać, aby przy ścianach pozostawić wywinięty fragment o długości od 3 do 5 cm. Jeżeli jesteśmy zmuszeni ją przyciąć, użyjmy do tego nożyka introligatorskiego. Aby wykładzina nie przesuwała się podczas jej dopasowywania należy unieruchomić ją czymś ciężkim. 

Po odpowiednim przycięciu wykładziny należy złożyć ją na pół, a odsłoniętą podłogę posmarować odpowiednim klejem. Następnie odwijamy arkusz i dokładnie przyklejamy do podłoża starannie dociskając. Identycznie postępujemy z pozostałą jej częścią. Na koniec pracy montujemy przy pomocy wkrętarki lub silikonu listwy przypodłogowe. Teraz już tylko należy wywietrzyć pomieszczenie, aby pozbyć się zapachu kleju i już możemy się cieszyć samodzielnie ułożoną, nową podłogą!

Czasem warto zrobić coś w naszym mieszkaniu samodzielnie. Nie należy się zrażać! Wiele prac remontowych jest bowiem dziecinnie prostych, a wykonanie ich własnoręcznie pozwala na zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy.

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Ułożenie wykładziny elastycznej nie wymaga wiele wysiłku i jest bardzo proste. Wystarczy przygotować odpowiednie narzędzia i zaopatrzyć się w odrobinę zapału, aby zrobić to samodzielnie
Ułożenie wykładziny elastycznej nie wymaga wiele wysiłku i jest bardzo proste. Wystarczy przygotować odpowiednie narzędzia i zaopatrzyć się w odrobinę zapału, aby zrobić to samodzielnie

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Klimkiewicz-Deplano

Partner Zarządzający Advicero Nexia, Doradca Podatkowy nr wpisu 09935

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »