| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Wykończenie wnętrz > Jak wybierać wykładzinę elastyczną?

Jak wybierać wykładzinę elastyczną?


Decydując się na wykładzinę elastyczna do naszego domu wybieramy ją najczęściej ze względu na cenę i walory estetyczne. Warto wiedzieć również, na jakie parametry techniczne powinniśmy zwrócić szczególną uwagę.

Kupujemy oczami. Jeśli z dwóch podobnych produktów jeden ma ładniejsze opakowanie, z dużą dozą prawdopodobieństwa wybierzemy właśnie ten. Kiedy dodatkowo wybieramy rzeczy do domu: meble, podłogę lub dodatki, aspekt wizualny nabiera jeszcze większego znaczenia. Warto jednak pamiętać, że nie wszystko, co nam się podoba, jest na tyle dobrej jakości, że posłuży nam na lata. Dlatego też przed zakupem elastycznej wykładziny powinniśmy dowiedzieć się, na co zwrócić szczególną uwagę. 

Elastyczne wykładziny mają różną grubość. Wynosi ona od 0,8 do 3,5 mm. Im grubszą wybierzemy, tym lepiej będzie ona tłumiła hałas. Dodatkowo gruba wykładzina zapewnia dobrą izolację termiczną i o wiele przyjemniej się po niej chodzi. Warto wiedzieć, że elastyczne wykładziny składają się z czterech warstw: ścieralnej, dekoracyjnej, nośnej i podkładowej. Grubość tej ścieralnej jest szczególnie istotna, ponieważ odpowiada za jej trwałość i wytrzymałość.

Jeśli zależy nam na tym, aby nasza elastyczna wykładzina była szczególnie odporna, powinniśmy zdecydować się na taką, która posiada wierzchnią warstwę poliuretanową. Dodatkowo zapobiega bowiem wnikaniu kurzu i brudu, a więc ułatwia jej czyszczenie. Na wytrzymałość naszej wykładziny wpływa także rodzaj podkładu. Może być on mechaniczny lub chemiczny. Ten pierwszy gwarantuje większą trwałość, ale jest również droższy. 

Postarajmy się kupować racjonalnie. Nie zawsze bowiem obowiązuje zasada „im droższe tym lepsze”.

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Jeśli zależy nam na tym, aby nasza elastyczna wykładzina była szczególnie odporna, powinniśmy zdecydować się na taką, która posiada wierzchnią warstwę poliuretanową
Jeśli zależy nam na tym, aby nasza elastyczna wykładzina była szczególnie odporna, powinniśmy zdecydować się na taką, która posiada wierzchnią warstwę poliuretanową

Potrącenia komornicze i administracyjne z wynagrodzeń69.30 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Comperia.pl

Porównywarka finansowa nr 1

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »