| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Wykończenie wnętrz > Krok po kroku - jak wytapetować pokój?

Krok po kroku - jak wytapetować pokój?

Zanim zaczniemy tapetować pokój ważne jest, abyśmy obliczyli, ile tapety będzie nam potrzebne. Poza samą tapetą warto zaopatrzyć się także w klej do tapet oraz niezbędne narzędzia, takie jak pędzel do nakładania kleju, nóż do przycinania tapety oraz drabina.

Przygotowanie podłoża

Powierzchnia ściany, na którą zamierzamy kłaść tapetę powinna być sucha i wolna od wszelkich zanieczyszczeń. Nie powinna być zakurzona oraz mieć tłustych plam. Jeśli na ścianie są jakieś nierówności, najlepiej jest je zeszlifować. Stare powłoki farb tub tapet należy koniecznie usunąć, natomiast jeśli ściana posiada ubytki powinniśmy możliwie szybko je zagipsować. Tak przygotowaną ścianę przed tapetowaniem należy zagruntować, zwłaszcza jeśli ściana ma tendencję do pochłaniania wilgoci.

Nie należy tapetować ścian kiedy te są mokre. Może powodować do powstawanie pleśni bądź odklejanie się tapety.

Jaki klej wybrać?

W każdym sklepie z tapetami dostępne są uniwersalne kleje do tapet, dlatego też nie musimy zbytnio zaprzątać sobie tym głowy. Niemniej jednak, w zależności od sklepu mogą się one nieco od siebie różnić. Nie ma to znaczącego wpływu na ich działanie i użytkowanie.

Zobacz także: Jakie tapety najlepiej sprawdzają się w kuchni i w łazience?

Jak przykleić tapetę?

Zanim przykleimy tapetę do ściany, należy przyciąć ją do odpowiedniej długości. Następnie, wg instrukcji należy przygotować klej i za pomocą pędzla, posmarować nim wcześniej przygotowaną tapetę. Tapetę można nakładać także na ścianę posmarowaną klejem.
Zanim przyklejmy tapetę do ściany, po nasmarowaniu jej klejem, należy odczekać kilka minut, tak żeby klej wsiąknął w tapetę. Przyklejając tapetę do ściany, należy nakładać ją od góry, stopniowo przyklejając w kierunku dołu, jednocześnie pilnując aby między nią a ścianą nie powstawały pęcherzyki powietrza. Ewentualne pęcherze można usunąć gąbką, szmatką lub elastyczną pacą, jednocześnie uważając aby nie uszkodzić tapety.
Pędzel, którym nanosimy klej na tapetę, po zakończeniu prac warto od razu namoczyć, dzięki temu się on nie zeschnie i w przyszłości będziemy mogli go jeszcze wykorzystać.

Tapetowanie pomieszczeń należy rozpocząć od otworów drzwiowych i okiennych oraz od rogów pomieszczeń.

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Zanim zaczniemy tapetować pokój ważne jest abyśmy obliczyli ile tapety będzie nam potrzebne
Zanim zaczniemy tapetować pokój ważne jest abyśmy obliczyli ile tapety będzie nam potrzebne

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Sobaś

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »