reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Wykończenie wnętrz > Jak zamontować lustro w łazience?

Jak zamontować lustro w łazience?

Wbrew pozorom zamontowanie lustra wcale nie jest takie proste, zwłaszcza gdy zadania podejmuje się niedoświadczona osoba. Szczególnie, gdy nie pomyślano o nim przed położeniem płytek. W zależności od rodzaju lustra, jego wielkości i podłoża, na którym ma zawisnąć, można wybrać różne sposoby przytwierdzenia.

Przyklejanie lustra

Najprostszym i najmocniejszym sposobem jest klejenie lustra. Dobrze przyklejone lustro jest bardziej odporne na stłuczenie niż przykręcone. Można je przykleić do muru między płytkami, jest to jednak sposób trwały, który utrudnia wymianę lustra, za to trudniej je uszkodzić. Konieczne jest w tym wypadku spoinowanie. Przeprowadza się je dwa, trzy dni po przyklejeniu lustra, gdy klej wyschnie, za pomocą masy akrylowej. Szerokość spoin powinna być taka, jak szerokość spoin pomiędzy płytkami.

Zobacz także: Jak zamontować lustro w łazience?

Lustro przyklejone na płytki można natomiast bez problemu wymieniać. Usuwa się je bez szkody dla płytek.

Najlepszy klej

Klej musi być produktem specjalnie przeznaczonym do klejenia luster. Ma wtedy odpowiednią konsystencję, ułatwiającą montaż oraz krótki czas wiązania. Nanosi się go małymi plackami za pomocą specjalnego pistoletu. Tak, aby do kleju mogło docierać powietrze, niezbędne do wyschnięcia. Warstwa musi być w miarę cienka, ponieważ gruba utrudnia wiązanie kleju.

Często stosuje się dodatkowo mocowanie piankową taśmą dwustronnie klejącą, która utrzymuje lustro do wyschnięcia kleju. Trzeba jednak dobrze skorygować ustawienie lustra zanim dociśnie się je do ściany. Taśma uniemożliwia zmiany.

Zobacz także: Czy silikon wystarczy do utrzyma naszego lustra?

Przykręcanie i wieszanie

Przykręcanie i wieszanie to sposoby wymagające dużej precyzji. Wykonuje się je właściwie tylko wtedy, gdy przyklejenie lustra jest niemożliwe (np. gdy z tyłu lustra wystają śruby mocujące kinkietów albo półki). Przy przykręcaniu łatwo uszkodzić płytki czy lustro, natomiast wieszanie wymaga nadzwyczajnej dokładności. Ponadto lustro tak umocowane jest szczególnie narażone na uszkodzenia i pęknięcia

Można tu więc zastosować elementy dystansujące, które pozwalają odsunąć lustro od ściany, ale wymaga to wywiercenia kilku otworów w ścianie i w lustrze, co uniemożliwia ewentualne późniejsze zmiany.

Zobacz także: Jak dobrać odpowiednie lustro do łazienki?

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

www.budujesz-kupujesz.pl

Źródło:

Własne

Zdjęcia

 Wbrew pozorom montaż lustra wcale nie jest taki prosty, gdy zadania podejmuje się niedoświadczona osoba. Szczególnie, gdy nie pomyślano o nim przed położeniem płytek.
Wbrew pozorom montaż lustra wcale nie jest taki prosty, gdy zadania podejmuje się niedoświadczona osoba. Szczególnie, gdy nie pomyślano o nim przed położeniem płytek.

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patrick Wilhelmsen

Adwokat specjalizujący się w prawie gospodarczym i prawie karnym gospodarczym

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama