Aktualizacja: 30.09.2011
W odpowiednim doborze farby chodzi o to, aby po wielu latach użytkowania, ściana wyglądała ciągle tak, jakby była świeżo po malowaniu. Jeśli farba przebarwia się, odpada albo blednie, to znaczy, że popełniliśmy jakiś błąd. »
Ceramika jako materiał podłogowy?
Aktualizacja: 28.02.2011
Niewątpliwie podłogi z płytek są popularnym materiałem podłogowym. Do ich zalet można zaliczyć dużą trwałość, łatwą asymilację z zaprawą ze spoiwa hydraulicznego, dużą twardość. »
Drewno jako materiał podłogowy
Aktualizacja: 19.01.2011
Drewno jest materiałem nadający mieszkaniu charakter niepowtarzalności oraz naturalności. »
Jaka podłoga na strop drewniany?
Aktualizacja: 21.02.2011
Podłogi na stropach drewnianych wykonuje się z podobnym zachowaniem układu warstw, jakie ma miejsce w odniesieniu do podłóg na stropach żelbetowych. »
Jaka podłoga na strop żelbetowy?
Aktualizacja: 28.02.2011
Na stropach żelbetowych, z uwagi na ich sprężystość, stosuje się podłogi pływające w celu wyciszenia stropu. »
Aktualizacja: 21.02.2011
Podkład pod posadzki stosowany jest jako przejście z nierównej powierzchni wykończenia dolnych warstw, w celu bezpiecznego rozłożenia naprężeń od obciążeń z przyszłej posadzki oraz by wyrównać powierzchnię bezpośrednio pod posadzkę. »
Powłoki malarskie na ścianach wewnętrznych
Aktualizacja: 30.09.2011
Rodzaj powłoki do malowania powinien w pierwszej kolejności zależeć od rodzaju pomieszczenia. »
Powłoki malarskie na ścianach elewacyjnych
Aktualizacja: 30.09.2011
Zadania jakie się stawia powłokom malarskim na ścianach zewnętrznych są inne od tych, które mają zastosowanie wewnątrz pomieszczeń. »
Aktualizacja: 30.06.2011
Podłoga laminowana jest niedroga i wytrzymała, ale może się elektryzować. Specjaliści sprawdzili, czy podczas chodzenia po laminacie można tak mocno naładować się ładunkiem elektrostatycznym, że dojdzie do przeskoczenia iskry – na przykład, gdy ktoś nas lekko dotknie. »
Jak wykorzystać kamień we wnętrzu?
Aktualizacja: 30.09.2011
Bogactwo faktur i kolorów, uzależnione od rodzaju kamienia, daje nieograniczone możliwości kształtowania przestrzeni, zarówno we wnętrzach, jak i w architekturze budynków. Jednak wydaje się, że zastosowanie kamienia we wnętrzu jest nadal mało popularne. »
Aktualizacja: 04.10.2012
Decydując się na schody drewniane, należy wykorzystać drewno o dużej twardości. Do gatunków, które warto stosować zaliczymy - dąb, jesion, buk - z drzew występujących w naszej strefie klimatycznej oraz coraz częściej stosowane drewna egzotyczne - odmiany mahoniowców tj. sapelli, teak, jatoba, merbau. »
Ergonomia i bezpieczeństwo na schodach
Aktualizacja: 04.10.2012
Schody mogą wypełniać klatkę schodową, lub być częścią otwartej przestrzeni wnętrza. Schody mogą być zrealizowane na planie koła, kwadratu lub elipsy. Mogą przybierać ciekawe kształty i łączyć w sobie różne figury. Są elementem architektonicznym stanowiącym wyzwanie dla architekta wnętrz. Dobrze zaprojektowane - powinny cieszyć oryginalną formą i jednocześnie powinny być ergonomiczne i bezpieczne. »
Balustrada jako element dekoracyjny wnętrza
Aktualizacja: 04.10.2012
O charakterze schodów w znaczącej mierze decyduje forma balustrady. Balustrada dostosowana stylistycznie do charakteru wnętrza silnie na nie oddziałuje. Inne kształty przyjmie we wnętrzach utrzymanych w stylu dawnej rezydencji, inne w nowoczesnych wnętrzach w stylu high-tech. »
Łatwiejsza kwalifikacja urządzeń grzewczych i materiałów w programie „Czyste Powietrze”