| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Rynek wtórny > Wtórny rynek nieruchomości we Wrocławiu

Wtórny rynek nieruchomości we Wrocławiu

Na wtórnym rynku nieruchomości we Wrocławiu prowadzą dzielnice Fabryczna i Psie Pole, w których można kupić najtańsze mieszkania. Jak wygląda sytuacja na wtórnym rynku nieruchomości we Wrocławiu?

Fabryczna to największa dzielnica Wrocławia. W ostatnich latach poczynionych zostało tu również dużo nowych inwestycji deweloperskich, co zaowocowało powstaniem mieszkań o wyższym standardzie niż dotychczas. Osiedla z wielkiej płyty, które powstawały masowo na tym terenie w latach 80. i 90., jak Nowy Dwór, Gądów, od kilku lat zyskują na atrakcyjności, uzupełniane niższą zabudową wielorodzinną.

Najdroższe są Krzyki

Najwyższe ceny osiągają nieruchomości usytuowane w centrum. Z danych serwisu otoDom.pl wynika, że na Starym Mieście ceny oscylują wokół 8 000 zł/mkw. Obecnie praktycznie nie ma tu już wolnych terenów pod budownictwo mieszkaniowe, dlatego też nieliczne wolne działki, które jeszcze pozostały, osiągają bardzo wysokie ceny sprzedaży i są przeznaczane głównie pod budowę biur, hoteli i budynków usługowych oraz apartamentowców.

Drugą najdroższą dzielnicą natomiast są Krzyki. Znajdujące się na tych terenach mieszkania przewyższają swoją wartością nieruchomości usytuowane w Śródmieściu. W październiku ceny ofertowe mkw. wyniosły średnio 6 632 zł dla dzielnicy Krzyki i 6 400 zł dla Śródmieścia.

Zobacz także: Duże projekty mieszkaniowe głównie na obrzeżach miast

– Przyciągają zwłaszcza rejony południowe i zachodnie – osiedla Borek, Dworek, Krzyki, Ołtaszyn, Partynice i Wojszyce. Występuje na nich przedwojenna zabudowa rezydencjalna i willowa, a także kamienice wielorodzinne w dobrym standardzie, otoczone zielenią. – opisuje Małgorzata Battek z WGN – Południowe rejony tej dzielnicy, gdzie znajduje się najwięcej wolnych terenów, zabudowywane są miniosiedlami z domami jedno- i wielorodzinnymi. Chętnie zamieszkiwane jest również osiedle Południe, położone przy granicy ze Starym Miastem, pomimo że znajduje się tam głównie powojenna, blokowa zabudowa wielorodzinna.

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Na wtórnym rynku nieruchomości we Wrocławiu prowadzą dzielnice Fabryczna i Psie Pole. Fot. Dom Development
Na wtórnym rynku nieruchomości we Wrocławiu prowadzą dzielnice Fabryczna i Psie Pole. Fot. Dom Development

Personel i Zarządzanie – prenumerata459.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Agencja interaktywna LTB.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »