| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Rynek wtórny > Ile kosztuje mkw. używanego mieszkania we Wrocławiu?

Ile kosztuje mkw. używanego mieszkania we Wrocławiu?

Metr kwadratowy używanego mieszkania we Wrocławiu kosztuje 6,1 tys. zł. Ceny transakcyjne mieszkań z wrocławskiego rynku wtórnego są stabilne.

W okresie od kwietnia do czerwca całkowite ceny mieszkań z drugiej ręki we Wrocławiu oscylowały w granicach 300 tys. zł.

W najbliższym czasie we Wrocławiu, podobnie jak w pozostałych większych miastach Polski, należy oczekiwać stabilizacji cen mieszkań lub też nieznacznych ich obniżek. Dotyczy to zarówno lokali deweloperskich, jak i tych z rynku wtórnego. Jest to związane z coraz bardziej realną groźbą nadejścia drugiej fali kryzysu. Niepewna sytuacja gospodarcza może sprawić, że trudniej będzie znaleźć chętnych na spory wydatek, jakim jest zakup mieszkania.

Zobacz także: Ceny mieszkań spadają, najem staje się mniej opłacalny

Zawyżone ceny ofertowe

Warto zaznaczyć, że w okresie od kwietnia do czerwca średnia cena ofertowa lokali mieszkalnych na rynku wtórnym we Wrocławiu była o blisko tysiąc zł wyższa od średniej ceny transakcyjnej. Jest to dość duża różnica nawet biorąc pod uwagę fakt, że początkowe stawki są zwykle wyższe od tych ostatecznych. Taka sytuacja jest z jednej strony spowodowana strategią sprzedających, którzy zazwyczaj zostawiają sobie miejsce na obniżkę w trakcie negocjacji. Poza tym należy dodać, że osoby oferujące swoje mieszkania na rynku mają nieraz skłonność do przeceniania wartości swoich nieruchomości. Decydują się na zejście z ceny dopiero, gdy po upływie pewnego czasu nadal nie mogą znaleźć chętnych.

Najdrożej na Starym Mieście

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy bieżącego roku najgłębiej do portfela musiały sięgnąć osoby zainteresowane kupnem mieszkania na obszarze Starego Miasta. Co ciekawe, od stycznia do czerwca kupno mieszkania w Krzykach wiązało się z większym wydatkiem niż w Śródmieściu. Z kolei najtaniej już standardowo było na Psim Polu.

Jeżeli chodzi o preferowaną przez wrocławian lokalizację, to zdecydowany prym wiodą Krzyki i Fabryczna – na tych obszarach dokonano najwięcej transakcji lokalami z rynku wtórnego. Liczba transakcji kupna/sprzedaży na rynku wtórnym w danym rejonie jest do pewnego stopnia wypadkową rozwijającego się tam nowego budownictwa. Taka teza znajduje również potwierdzenie na wrocławskim rynku mieszkaniowym. W stolicy Dolnego Śląska pod względem ilościowym oferta nowych mieszkań zlokalizowana jest głównie właśnie na obszarze Krzyków i Fabrycznej.

Zobacz także: Osiedle Magenta w Rembertowie

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Marta Chechelska-Dziepak

Rzecznik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie, mediator sądowy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »