| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Rynek wtórny > Pośrednik nieruchomości: dobry, czyli jaki?

Pośrednik nieruchomości: dobry, czyli jaki?

Pośrednik nieruchomości to wybór ostateczny. Tylko 16% z nas decyduje się na pomoc pośrednika w chwili podjęcia decyzji o zbyciu lokalu, 84% decyduje się na usługi pośrednika po 3–6 miesiącach nieudanej próby samodzielnej sprzedaży nieruchomości (badanie Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, kwiecień 2011). Co jest powodem tak niewielkiego zainteresowania korzystaniem z pomocy pośredników nieruchomości?

Pośrednicy biorą pieniądze za nic?

Niektórzy z nas uważają, że pośrednik w swojej pracy wskazuje tylko adres nieruchomości, a całe wynagrodzenie nie jest “uczciwie” wypracowane. Nic bardziej mylnego. Problemem jest to, że udając się do pośrednika, klient nie wie, czego może wymagać od takiej osoby. A to właśnie pośrednik może okazać się osobą bardzo pomocną podczas sprzedaży nieruchomości.

Zobacz także: Prowizja pośrednika od kupionej/sprzedanej nieruchomości

Pośrednik nieruchomości: dobry,  czyli jaki?

Większość z nas korzystając z takiej usługi, liczy przede wszystkim na bezpieczną wypłatę gotówki z przeprowadzonej sprzedaży, skuteczną promocję naszego domu czy mieszkania, a także sporządzenie umowy przedwstępnej. Takich i wiele innych usług może zagwarantować nam dobry pośrednik nieruchomości. Podczas sprzedaży mieszkania lub domu zwykle jesteśmy obciążeni nadmiarem obowiązków i formalności z tym związanych. Pośrednik ma być też osobą, która pomoże nam przejść bez szwanku przez całą procedurę. Możemy więc liczyć także na to, że pośrednik w naszym imieniu dopilnuje wszystkich spraw dotyczących spadków, darowizn, meldunków lub innych postanowień sądowych. Do tego wszystkiego można doliczyć także formalności związane z księgą wieczystą i z zorganizowaniem prac geodezyjnych. Tak wyliczać można prawie w nieskończoność.

Zobacz także: Umowa z pośrednikiem w obrocie nieruchomościami

By dostać się do biura godnego naszego zaufania pośrednika nieruchomości, popytajmy naszych znajomych czy rodziny, czy ktoś nie korzystał z podobnych usług. Warto także przejrzeć fora internetowe z opiniami osób, które zdecydowały się na podobny krok.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Euro-Tax.pl Zwrot Podatku S.A.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »