| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Raporty i analizy > Polacy nadal chętnie inwestują w nieruchomości

Polacy nadal chętnie inwestują w nieruchomości

Polacy nadal chętnie inwestują swoje pieniądze w nieruchomości. Duża część inwestorów w dużym stopniu zdecydowała się przeznaczyć swoje pieniądze na zakup domów i mieszkań - taki wybór od dawna jest trany i cały czas gwarantuje najwyższą stopę zwrotu.

Jak wynika z przeprowadzonych badań na rynku nieruchomości – Polacy są dość tradycyjni  jeśli chodzi o inwestowanie swoich pieniędzy. Duża część czynnych przedsiębiorców nie decyduje się na jakiekolwiek inwestycje poza terenem naszego kraju. W dużej mierze jest to warunkowane tym, że inwestorzy obawiają się zbyt dużego ryzyka do perspektywicznej stopy zwrotu. Większość inwestorów decyduje się zatem pozostać na rynku  lokalnym a co za tym idzie na znanym terenie inwestycyjnym. Rynkiem, który jest  bardzo często wybierany przez inwestorów jest rynek nieruchomości. Wg inwestorów takie inwestycje przyniosą największe zyski. Podobną opinię wyrażają specjaliści z zakresu ekonomii, gospodarki i nawet finansów. Wg nich najpewniejszym rozwiązaniem inwestycyjnym są nieruchomości,  a konkretniej rynek niezabudowanych gruntów rolnych. Grunty w Polsce cały czas zyskują na wartości, a ich tendencja wzrostowa utrzymuje się mimo inflacji, czy wahań rynkowych. Kryzys na rynku nieruchomości nie dotyka gruntów rolnych.

zobacz: Kredyty we franku w 2015 r. – czy będą tańsze?

Najczęściej popełniane błędy

Wg specjalistów z rynku nieruchomości najczęściej popełnianym błędem podczas wyboru inwestycji jest kierowanie się aktualnymi wydarzeniami na rynku (np. pojawieniem się nowej ciekawej inwestycji, która z biegiem czasu może okazać się trafnym wyborem). Tylko wybór w oparciu o szersze perspektywy czasowe pozwoli na osiągnięcie oczekiwanych celów inwestycyjnych.

Przez zakupem warto sprawdzić:
- jakie aktywa przynosiły do tej pory największą stopę zwrotu (nieruchomości, czy może ziemie rolne),
- czy ta tendencja ma szansę utrzymać się dłuższy okres czasu

Kiedy ceny ziem rolnych rosną -  towarzyszy temu rosnący popyt przy mocno ograniczonej podaży gruntów. A to dlatego, że nie można ich sobie od tak - doprodukować, i choć są to dobra ograniczone, to bardzo zyskowne. Kryzys finansowy, a także wynikająca z niego destabilizacja gospodarcza nie mają żadnego wpływu na sytuację gruntów.

Ponadto w maju 2016 r. zniesione będą ograniczenia w nabywaniu gruntów rolnych w Polsce przez obywateli i przedsiębiorców z Unii Europejskiej. Wg  Roberta Tomaszewskiego z portalu www.grunttozysk.pl, będzie można liczyć na  wzrost cen gruntów, a także ich masowy wykupu przez zagranicznych inwestorów. Powód jest bardzo prosty: Ziemia w Polsce są relatywnie tanie w porównaniu do cen gruntów w pozostałych państwach Unii Europejskiej. Grunty zagraniczne są droższe o 134%, a warto przy tej okazji nadmienić o świetnej i zdecydowanie przewyższającej inne państwa jakości naszych rodzimych ziem.__

zobacz: Rynek nieruchomości: Deweloperzy rozpoczynają coraz więcej inwestycji

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

PrimeSoft Polska Sp. z o.o.

Specjalista z zakresu systemów IT, zarządzania i workflow|BPM

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK