| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Raporty i analizy > Gdzie kupić najtańsze mieszkania w Polsce?

Gdzie kupić najtańsze mieszkania w Polsce?

Jakie są ceny mieszkań w największych miastach Polski – Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku. Zobacz jakie są ceny!

Mieszkania za mniej niż 5000 zł/mkw. można kupić w Warszawie

Z punktu widzenia osób, które poszukują nowego lokalu o standardowym metrażu ciekawsze są informacje na temat najniższych cen jednostkowych (patrz druga część powyższego zestawienia). Podobnie jak w poprzednim przypadku do tabeli trafiły mieszkania dostępne w sześciu metropoliach. Ich metraż już na wstępie ograniczono do 70 mkw. Dzięki temu z porównania zostały wykluczone lokale, które są tanie tylko w przeliczeniu na jednostkę powierzchni.

Po przeanalizowaniu danych z portalu RynekPierwotny.com okazuje się, że nawet w Warszawie można znaleźć mieszkanie o cenie nieprzekraczającej 5000 zł/mkw. W przypadku Łodzi oraz Gdańska ofertowy koszt zakupu najtańszego „M” wynosi odpowiednio 3680,00 zł/mkw. oraz 3502,79 zł/mkw – pisze Andrzej Prajsnar z portalu RynekPierwotny.com.

Jednostkowe ceny wszystkich prezentowanych lokali różnią się od wartości średnich o 23% - 39%. Dlatego ich nabywcy nie będą mieć żadnych problemów z dołączeniem do MdM-u. W przypadku Warszawy, Łodzi, Gdańska i Wrocławia kryteria rządowego programu spełnią również mieszkania o znacznie wyższej cenie jednostkowej i lepszej lokalizacji.  

Zobacz także:  MdM – Mieszkanie dla Młodych, odpowiedzi na trudne pytania

Zobacz także:  Rynek mieszkaniowy w Polsce i w Niemczech – różnice

Andrzej Prajsnar – portal RynekPierwotny.com

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Marcin M. Wyrzykowski

Główny Księgowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK