| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Raporty i analizy > Poznański rynek nieruchomości – styczeń 2014

Poznański rynek nieruchomości – styczeń 2014

Na poznańskim rynku nieruchomości w styczniu można było zaobserwować ożywienie na rynku nieruchomości. Mieszkania kupowano nie tylko w samym Poznaniu, ale i jego okolicach. Inwestorzy najchętniej kupowali domy w zabudowie szeregowej oraz domu w zabudowie bliźniaczej.

Prognozy dotyczące nowego roku zdecydowanie sprawdziły się. Zapowiadane ożywienie na rynku nieruchomości w Poznaniu i okolicach widać bardzo wyraźnie. Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania i domy w zabudowie szeregowej lub bliźniaczej.

W naszej ofercie mamy mieszkania kwalifikujące się do programu rządowego Mieszkanie dla Młodych, o który często pytają klienci – mówi Agata Nowaczyk, specjalista ds. sprzedaży z firmy Ekonbud-Fadom.Z początkiem stycznia większość zainteresowanych pojawiających się w biurze sprzedaży to osoby zdecydowane na zakup, które czekały z nim tylko do początku roku – dodaje. Opinie na temat nowego programu dopłat nie zawsze są pochlebne, jednak to właśnie MdM uważa się za główną, choć nie jedyną przyczynę zwiększenia sprzedaży. – Jeżeli chodzi o początek roku, to był on udany dla nas. Sprzedaż została utrzymana na dobry poziomiemówi Tomasz Wnuk, dyrektor generalny Malta Fountain.

Mimo, że na dzień dzisiejszy Mieszkanie dla Młodych to zdecydowanie nie program idealny, zainteresowanie nim jest bardzo duże. Wciąż jednak pojawią się pytania, jak choćby kwestia przeniesienia obciążeń hipotecznych za mieszkanie dodaje. Oprócz MdM, istotny wpływ na rekordowy początek roku mają też zmiany przepisów związanych z kredytami. – Klienci śpieszą się z kupnem własnego M, świadomi zmian związanych z rekomendacją S, które wprowadzają wymóg posiadania wkładu własnego przy zaciąganiu kredytu hipotecznego – wyjaśnia Magdalena Czuryńska, specjalista ds. marketingu i sprzedaży w firmie Twoje M.

Poznań i okolice

Wszystko wskazuje na to, że poszukujący mieszkania czy domu coraz częściej biorą pod uwagę nie tylko Poznań, ale też jego okolice czy miejscowości, które od stolicy województwa dzieli nie więcej niż 30 kilometrów – zwłaszcza te, które mogą pochwalić się dogodnym do niej dojazdem. Deweloperzy oferujący w swojej ofercie takie właśnie inwestycje również zaliczają początek roku do jednego z lepszych okresów.

Od początku roku sprzedaliśmy już ponad ¼ lokali mieszkaniowych – mówi Tomasz Palacz, prezes zarządu w firmie Planetbud Development realizującej Osiedle Wiosenne w Zalasewie.

Klientów przyciągnęło przede wszystkim położenie inwestycji, oddalonej od Poznania o kilka kilometrów, jak i samo Zalasewo, które bardzo szybko się rozwija – nadmienia.  Nie słabnie zainteresowanie szeregowcami postrzeganymi jako bardzo dobra i tańsza alternatywa dla domów wolnostojących.

Miniony rok zdecydowanie zaliczyliśmy do udanych pod względem sprzedaży, a początek 2014 jest kontynuacją dobrej passy  – podaje Krzysztof Krzyżaniak, właściciel firmy KM Building. – W odpowiedzi na duże zainteresowanie klientów, rozpoczęliśmy rozbudowę osiedla Rodzinny Zakątek w Błażejewku i już teraz możemy się pochwalić pierwszymi sprzedanymi domami – dodaje.

Styczeń przyniósł deweloperom to, na co czekali – duże ożywienie rynku nieruchomości. Wszystko wskazuje na to, że luty nie będzie pod tym względem gorszy, a wiosenny boom na kupowanie mieszkań to już tradycja. Można więc odważnie stwierdzić, że nadchodzą naprawdę dobre czasy w branży nieruchomości.

Zobacz także:  Jak sprawdzić wiarygodność pośrednika nieruchomości?

Zobacz także:  Ile można oszczędzić w programie „Mieszkanie dla Młodych”?

Zobacz także:  Strefy nieruchomości – blog o czymś więcej niż mieszkania

Źródło: Materiały prasowe

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Siwek Gaczyński & Partners

Kancelaria prawnicza

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »