| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Raporty i analizy > Krakowski rynek nieruchomości: gdzie szukać tanich mieszkań?

Krakowski rynek nieruchomości: gdzie szukać tanich mieszkań?

Ceny mieszkań w Krakowie są zróżnicowane ze względu na dzielnice. Jeśli szukamy taniego mieszkania w Krakowie to warto zapoznać się z ofertą dzielnicy Bieżanów-Prokocim. Tanie mieszkania znajdziemy też w dzielnicach: Nowa Huta, Wzgórza Krzesławickie i Prądnik Czerwony. Gdzie jeszcze można szukać?

Rynek pierwotny w Krakowie jest w dużym stopniu zróżnicowany ze względu na dzielnice. W każdej mamy nie tylko inną podaż mieszkań i inny poziom cen, ale także różnice w rozkładzie powierzchni nowych mieszkań. Andrzej Prajsnar z portalu RynekPierwotny.com pisze o dzielnicach, na które warto zwrócić uwagę poszukując taniego lokum.

Zobacz także: Kupno mieszkania pod Warszawą – czy to się opłaca?

Gdzie są niskie ceny?

Analizując średnie ceny mieszkań w kwietniu 2013 roku w Krakowie, warto zwrócić uwagę na Bieżanów–Prokocim. W tej dzielnicy zarówno cena jednostkowa, jak i ofertowa, są najniższe w stolicy Małopolski.

Według Andrzeja Prajsnara z portalu RynekPierwotny.com, spośród innych dzielnic, warto także zwrócić uwagę na Nową Hutę, Wzgórza Krzesławickie, a także Prądnik Czerwony.

A jak wygląda podaż tanich lokali w poszczególnych dzielnicach Krakowa? Przyjrzyjmy się mieszkaniom, które spełniają jedno z następujących kryteriów: albo ich cena jednostkowa nie przekracza 6 tys. zł za m kw., albo łączna cena ofertowa wynosi nie więcej niż 300 tys. zł.

Od razu widać, że zarówno Bieżanów–Prokocim, jak i Wzgórza Krzesławickie wyróżniają się zdecydowanie pod względem ceny jednostkowej, która nie przekracza 6 tys. złotych. Takie mieszkania stanowią całkowitą podaż mieszkań na rynku pierwotnym w tych dzielnicach. Natomiast największą liczbę takich mieszkań – aż 694 znajdziemy na Podgórzu. Sporo przystępnych cenowo ofert znaleźć można także w Czyżynach – zauważa Andrzej Prajsnar z portalu RynekPierwotny.com.

Zobacz także: Ustawa deweloperska – komu przynosi korzyści?

Zarówno w Czyżynach, jak i na Podgórzu, znajdziemy także najwięcej lokali, których cena wynosi nie więcej niż 300 tys. zł. Jednak znów, największy procentowy udział takich mieszkań należy do Wzgórz Krzesławickich i Bieżanowa–Prokocimia. Jednakże w przypadku Wzgórz Krzesławickich liczba takich ofert wynosi zaledwie 19.

Gdzie znajdziemy małe mieszkanie?

– Na Podgórzu znajdziemy nie tylko dużą podaż tanich lokali, lecz także największy wybór małych mieszkań (o powierzchni nieprzekraczającej 60 mkw.). Liczba mieszkań do 40 m kw. jak i tych w przedziale 40–60 mkw. jest w tej dzielnicy największa – zauważa Andrzej Prajsnar z portalu RynekPierwotny.com. Z kolei największy udział mieszkań w przedziale 40–60 mkw. zaobserwować można w dzielnicy Wzgórza Krzesławickie. Największy zaś odsetek mieszkań do 40 m kw. notujemy w Prądniku Czerwonym.

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Andrzej Kik

Dyrektor ds. maszyn i urządzeń w Aureus

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK