| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Raporty i analizy > Ustawa deweloperska a prospekt informacyjny – czy wszyscy klienci go otrzymują?

Ustawa deweloperska a prospekt informacyjny – czy wszyscy klienci go otrzymują?

Ustawa deweloperska obowiązuje już prawie rok. Narzuca ona deweloperom wiele obowiązków, w tym także obowiązek przekazania każdemu inwestorowi prospektu informacyjnego na temat prowadzonej inwestycji. Jak jest w praktyce, czy wszyscy klienci go otrzymują?

– Z każdym klientem rozmawiamy na temat planowanego otoczenia naszej inwestycji. Mamy to szczęście, że poza zabudową jednorodzinną, są to lasy i łąki. To niezaprzeczalny i doceniany atut naszej inwestycji –  mówi K. Krzyżaniak z KM Building.

Zadowoleni klienci

Klienci chwalą sobie zapisy nowej ustawy. Nie powinno to jednak dziwić, gdyż to głównie z myślą o nich powstała tzw. ustawa deweloperska. Gwarancja niezmiennego otoczenia to dla wielu z nas przecież gwarancja komfortu mieszkania.

Widok za oknem, pozornie nieistotny, staje się kwestią kluczową, kiedy tworzy go oczyszczalnia ścieków, spalarnia czy fabryka. Kiedy otoczenie jest już zagospodarowane, problemu nie ma. Jeśli jednak dookoła są wolne przestrzenie, konieczna jest informacja o tym, co tam się znajdzie.  Tereny rekreacyjne, obiekty użyteczności publicznej, czy węzeł komunikacyjny wpływają zawsze pozytywnie na atrakcyjność inwestycji mówi Tomasz Wnuk, dyrektor generalny Malta Fountain.

Zobacz także:  Jak ustawa deweloperska wpływa na rynek mieszkaniowy?

Co ciekawe, obowiązki nałożone przez ustawodawcę są jednocześnie elementem budowy wizerunku każdego dewelopera. Czasami dla klientów bardzo ważne jest pierwsze wrażenie. Pozytywne bądź negatywne. Prospekt informacyjny jest tego przykładem.

Źródło: Materiały prasowe

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Dziennik Gazeta Prawna

Największy polski dziennik prawno-gospodarczy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK