| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Raporty i analizy > Co zamiast „Rodziny na Swoim” – autorskie propozycje deweloperów

Co zamiast „Rodziny na Swoim” – autorskie propozycje deweloperów

Zakończenie rządowego programu „Rodzina na Swoim” boleśnie odbiło się na kondycji deweloperów. Zastępca „Rodziny na Swoim” „Mieszkanie dla Młodych” ciągle jest w fazie projektu, co oznacza, że może nie dojść do skutku. Deweloperzy, żeby nie pogłębiać swoich strat, postanowili przedstawić autorskie propozycje programów dopłat. Przeczytaj, co możesz zyskać.

Tymczasem inwestorzy coraz śmielej zaczynają decydować się na spłaty odsetek swoich klientów. Każda firma zachwala swój nowatorski program najczęściej nawiązujący do dawnej „Rodziny na Swoim”. „Mamy własne RnS i MdM” – zachęca RMS Praga, jedna z największych aktywnie działających spółdzielni mieszkaniowych w Polsce. Z kolei grupa deweloperska Robyg oferuje własny program dla kupujących „Wsparcie na Start”. Inny podwarszawski inwestor też opracował swój program promocyjny „Sławbud dla Rodziny”. Program przewiduje możliwość wyboru jednej z opcji: wykończenie pod klucz, samochód lub pieniądze. Wszystko po to, by klient kupił dom lub mieszkanie w Łomiankach. Najczęściej prywatne programy różnią się wielkością dopłat, ale nie mają żadnych ograniczeń: nie ma znaczenia wiek kupującego ani liczba posiadanych mieszkań.

Zobacz także: Preferencje klientów przy zakupie mieszkania

Jak wysokie są dopłaty?

Okam Capital to pierwsza firma, która zaoferowała własny program „Mieszkanie dla Młodych”. Klienci mogą zyskać do 43 tys. zł. (na przykład kupując większe mieszkanie w inwestycji tej firmy na warszawskiej Woli). Swoje autorskie „Mieszkania dla Młodych” oferuje firma J.W. Construction Holding. Upust zależy od wielkości mieszkania. Na targach mieszkaniowych deweloper zachęcał bonusami nawet do 150 tys. zł. Konkurencja nie zamierza czekać i też zachwala swoje programy. „A u nas Rodzina na swoim nadal aktualna” – zachęca największy polski inwestor, firma Dom Development. „Obniżamy ratę kredytu nawet o 40 procent” – informuje spółka. Kupując nowe mieszkanie klienci mogą liczyć na dopłaty do odsetek przez 3, 5 i 8 lat.

W styczniu spółka Ronson wprowadziła swój autorski program dla klientów zainteresowanych mieszkaniami w poznańskiej inwestycji „Młody Grunwald”. Kupujący mogli uzyskać dopłatę nawet 1 tys. zł na miesiąc, dofinansowanie będą mieli przez półtora roku.  Z kolei RAFIN developer posiada w swojej ofercie m. in. inwestycje „Złota Podkowa” oraz „12 Miesięcy”, z którymi związana jest promocja „Niska rata przez trzy lata”. Inwestor nawiązał kontakt ze znanym wrocławskim bankiem. Dzięki tej współpracy klient otrzymuje specjalną ofertę – suma dopłat wynosi 6 procent wartości kredytu (do 24 tys. zł), a kupujący ma obniżoną marżę, co oznacza oszczędności nawet do 31 tys. zł.

Zobacz także: Na „Mieszkanie dla Młodych” trzeba będzie zaczekać dłużej

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Liberty Direct

Liberty Direct to firma ubezpieczeniowa należąca do międzynarodowej Grupy Liberty Mutual Insurance, oferująca usługi dla Klientów indywidualnych oraz małych przedsiębiorstw.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »