| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Raporty i analizy > Ile zapłacimy ze metr mieszkania w najlepszej lokalizacji?

Ile zapłacimy ze metr mieszkania w najlepszej lokalizacji?

Ceny mieszkań w najlepszych lokalizacjach osiągają astronomiczne kwoty. Mieszkanie w najlepszej lokalizacji wiąże się z prestiżem i z pewnością jest synonimem luksusu. Wpływ na to ma wysoki standard wykończenia, bliskość centrum i dobrze rozwinięta infrastruktura wokół.

Najlepsze i najdroższe lokalizacje w Polsce to aleja Szucha i jej okolice w Warszawie, ul. Monte Cassino w Sopocie i ul. Długa w Gdańsku. Ceny w tych miejscach są kilkakrotnie wyższe od średniej ceny w danym mieście. Cena mieszkania od dawna jest zdeterminowana głównie przez lokalizację. Dane Lion’s House i Home Brokera pokazują, że średnia cena ofertowa mieszkania wynosi 9,1 tys. zł za metr kwadratowy, natomiast mieszkania położonego w Śródmieściu to już 12,2 tys. zł. Dysproporcje widoczne są też w innych miastach, np. we Wrocławiu średnia cena ofertowa to 6,7 tys. zł za mkw., najdrożej tam jest na Starym Mieście i średnia cena osiąga poziom 8,3 tys. zł za mkw. W Krakowie zaś, jest to 7,4 tys. zł za mkw., a w najlepszej lokalizacji 9,6 tys. zł.

Zobacz także: Luksusowe apartamenty na topie

Najdroższe lokalizacje

Różnice te mogą wydawać się skromne, zwłaszcza w porównaniu z najdroższymi ofertami.

Na ulicy Niecałej w Warszawie za metr apartamentu trzeba zapłacić około 40 tysięcy złotych – mówi Kamil Brzeziński, kierownik jednego z oddziałów Home Broker z Warszawy.

Tyle zapłacimy za mieszkanie w rezydencji Opera, położonej koło Parku Saskiego, nieopodal Starego Miasta z dobrym dojazdem do centrum miasta. Dodatkowo na taką cenę wpływa wysoki standard, na dachu apartament owca jest ogród, a w budynku basen tylko dla mieszkańców. Hall budynku ma aż 7 metrów wysokości i wykończony jest kamieniem i drewnem egzotycznym.

Porównywalne kwoty zapłacimy też za domy w Warszawie pomiędzy ulicami Czarnieckiego i Kalinowską (Żoliborz Oficerski), a także w poznańskim Sołaczu i na ulicy Płatniczej na warszawskich Bielanach. W tych lokalizacjach zabudowa pochodzi lat 20–30. ubiegłego wieku.

Zobacz także: Warsaw Spire – nowoczesny kompleks biurowy Ghelamco

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Grupa Deweloperska GEO

Grupa Deweloperska GEO to holding kilkunastu spółek, prowadzących aktywną działalność na terenie trzech polskich aglomeracji: Krakowa, Wrocławia i Katowic.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »