| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Raporty i analizy > Ile zapłacimy ze metr mieszkania w najlepszej lokalizacji?

Ile zapłacimy ze metr mieszkania w najlepszej lokalizacji?

Ceny mieszkań w najlepszych lokalizacjach osiągają astronomiczne kwoty. Mieszkanie w najlepszej lokalizacji wiąże się z prestiżem i z pewnością jest synonimem luksusu. Wpływ na to ma wysoki standard wykończenia, bliskość centrum i dobrze rozwinięta infrastruktura wokół.

Najlepsze i najdroższe lokalizacje w Polsce to aleja Szucha i jej okolice w Warszawie, ul. Monte Cassino w Sopocie i ul. Długa w Gdańsku. Ceny w tych miejscach są kilkakrotnie wyższe od średniej ceny w danym mieście. Cena mieszkania od dawna jest zdeterminowana głównie przez lokalizację. Dane Lion’s House i Home Brokera pokazują, że średnia cena ofertowa mieszkania wynosi 9,1 tys. zł za metr kwadratowy, natomiast mieszkania położonego w Śródmieściu to już 12,2 tys. zł. Dysproporcje widoczne są też w innych miastach, np. we Wrocławiu średnia cena ofertowa to 6,7 tys. zł za mkw., najdrożej tam jest na Starym Mieście i średnia cena osiąga poziom 8,3 tys. zł za mkw. W Krakowie zaś, jest to 7,4 tys. zł za mkw., a w najlepszej lokalizacji 9,6 tys. zł.

Zobacz także: Luksusowe apartamenty na topie

Najdroższe lokalizacje

Różnice te mogą wydawać się skromne, zwłaszcza w porównaniu z najdroższymi ofertami.

Na ulicy Niecałej w Warszawie za metr apartamentu trzeba zapłacić około 40 tysięcy złotych – mówi Kamil Brzeziński, kierownik jednego z oddziałów Home Broker z Warszawy.

Tyle zapłacimy za mieszkanie w rezydencji Opera, położonej koło Parku Saskiego, nieopodal Starego Miasta z dobrym dojazdem do centrum miasta. Dodatkowo na taką cenę wpływa wysoki standard, na dachu apartament owca jest ogród, a w budynku basen tylko dla mieszkańców. Hall budynku ma aż 7 metrów wysokości i wykończony jest kamieniem i drewnem egzotycznym.

Porównywalne kwoty zapłacimy też za domy w Warszawie pomiędzy ulicami Czarnieckiego i Kalinowską (Żoliborz Oficerski), a także w poznańskim Sołaczu i na ulicy Płatniczej na warszawskich Bielanach. W tych lokalizacjach zabudowa pochodzi lat 20–30. ubiegłego wieku.

Zobacz także: Warsaw Spire – nowoczesny kompleks biurowy Ghelamco

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Wiśniewski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »