| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Raporty i analizy > Ile zapłacimy ze metr mieszkania w najlepszej lokalizacji?

Ile zapłacimy ze metr mieszkania w najlepszej lokalizacji?

Ceny mieszkań w najlepszych lokalizacjach osiągają astronomiczne kwoty. Mieszkanie w najlepszej lokalizacji wiąże się z prestiżem i z pewnością jest synonimem luksusu. Wpływ na to ma wysoki standard wykończenia, bliskość centrum i dobrze rozwinięta infrastruktura wokół.

Atutami Żoliborza Oficerskiego są  cisza, zieleń i stosunkowo mała odległość od centrumwylicza Przemysław Pączek, doradca Home Broker z Warszawy.

O połowę mniej, ale nadal dużo zapłacimy za domy willowe w okolicy ul. Płatniczej na Bielanach.

Atuty tej okolicy to kameralna zabudowa w stylu dworkowym, dobra komunikacja z centrum i bliskością terenów zielonych. Atrakcyjność tego miejsca podnoszą takie szczegóły, jak oświetlenie ulicy przedwojennymi lampami gazowymi i – dla niektórych nabywców  sąsiedztwo celebrytów wylicza Karol Wasilewski, doradca Home Broker z Warszawy.

Zobacz także: Sky House w Lublinie

Aspekt historyczny

Więcej zapłacimy też w starych dzielnicach, z długą historią. Tak jest na Starym Mieście w Krakowie, w Gdańsku, w Warszawie i we Wrocławiu. Dodatkowo cenę podbija tam mała ilość ofert. I tak, w Krakowie na ul. Floriańskiej, na ul. Świętego Jana i na ul. Grodzkiej takie mieszkanie kosztuje 20–30 tys. zł za mkw. Na ul. Długiej w Gdańsku i na ul. Rynek we Wrocławiu ceny są niższe, ale nadal wysokie i osiągają poziom 10–20 tys. zł.

Z podobnymi cenami mamy do czynienia także na ulicy Monte Casino w Sopocie mówi Adrian Czuczko, kierownik oddziału Home Broker w Gdyni.

Willowa zabudowa tej okolicy pochodzi z początku XIX wieku, kiedy Sopot zaczął funkcjonować jako uzdrowisko. W kontekście historii warto też zwrócić uwagę na stołeczną aleję Szucha.

Jest to jedna z nielicznych ulic blisko centrum, na której zabudowa przetrwała wojnę. Niewykluczone, że miało to związek z faktem, że na alei Szucha mieściła się siedziba gestapo tłumaczy Igor Azulewicz, kierownik oddziału Home Broker z Warszawy.

Zobacz także: Wnętrza apartamentów na Złotej 44

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Emilia Stawicka

Specjalista w obsłudze księgowej i kadrowo-płacowej firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »