| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Raporty i analizy > Mieszkania z rynku pierwotnego są coraz tańsze

Mieszkania z rynku pierwotnego są coraz tańsze

Mieszkania z rynku pierwotnego są coraz tańsze. Ostatni kwartał 2011 r. przyniósł obniżki cen nowych mieszkań w największych miastach Polski.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy 2011 r. obniżki średnich cen nowych mieszkań, wynoszące co najmniej 200 zł, wystąpiły w Gdańsku, Wrocławiu oraz w Krakowie. W Poznaniu na koniec grudnia za mkw. mieszkania z rynku pierwotnego płacono przeciętnie o około 150 zł mniej niż jeszcze we wrześniu. W stolicy spadek wyniósł niecałe 100 zł, a w przypadku Łodzi i Katowic zamknął się nawet w kwocie 50 zł.

Zobacz także: Pod koniec 2011 r. sprzedano więcej mieszkań

Postępujące spadki średnich cen nowych mieszkań są rezultatem wchodzenia na rynek kolejnych tanich projektów oferujących głównie mieszkania z segmentu popularnego, a więc małe 2- oraz 3- pokojowe lokale. Warto zaznaczyć, że w ciągu pierwszych miesięcy 2012 r. prognozuje się dalszy wzrost oferty takich lokali. Ten fakt w połączeniu z nadchodzącym spowolnieniem gospodarczym oraz obowiązującymi już nowymi zapisami Rekomendacji S, które obniżają zdolność kredytową Polaków, sprawia, że w przyszłości można spodziewać się dalszej obniżki cen nowych mieszkań. Jednak obecnie można spotkać inwestycje deweloperskie oferujące lokale w całkiem niskich cenach. W Warszawie znajdują się projekty oferujące jednostki mieszkalne poniżej granicy 5 tys. zł za jeden mkw. powierzchni, z kolei w Krakowie i Wrocławiu można znaleźć nowe lokum nawet w okolicach 4 tys. zł/mkw.

Zobacz także: Rynek nieruchomości w 2012 r. – co się wydarzy?

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Emmerson Nieruchomości

Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Mieszkania z rynku pierwotnego są coraz tańsze. Fot. Real Estate Development
Mieszkania z rynku pierwotnego są coraz tańsze. Fot. Real Estate Development

Personel i Zarządzanie – prenumerata459.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Sandra Zawadzka

doradca podatkowy, specjalista z zakresu rozliczeń podatku od towarów i usług w jednostkach samorządu terytorialnego oraz procedur podatkowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »