| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Raporty i analizy > Warszawskie Śródmieście – dzielnica o wielu obliczach

Warszawskie Śródmieście – dzielnica o wielu obliczach

Warszawskie Śródmieście to przede wszystkim bardzo dobra lokalizacja i wysokie ceny nieruchomości. Co jeszcze charakteryzuje Śródmieście? Czy uda się przekształcić tę warszawską dzielnicę w centrum biznesowe?

Śródmieście będzie dzielnicą biznesową?

Czy w związku z tym Śródmieście może zamienić się w dzielnicę biznesową? Zdaniem Artura Pietraszewskiego nic na to nie wskazuje. Panujące stosunki własnościowe uniemożliwiają metodyczne wykupowanie nieruchomości przez inwestorów i deweloperów.

Zobacz także: Rynek mieszkaniowy w 2012 r.

– Mamy do czynienia z zabudową uzupełniającą, a nie planową.  Z punktu widzenia inwestycyjnego jest to problem , ale z perspektywy budowania pewnej struktury społecznej  to zaleta. Z pewnością nie grozi nam wyludnienie centrum Warszawy. – zapewniał Pietraszewski.

Życie w Warszawie kończy się o 22:00

Prowadząca program Anna Drozd była bardziej sceptyczna.

– Brakuje nam życia nocnego, takiego jak w centrach innych miast. Warszawa umiera o 22:00. – stwierdziła.

Fakt, brakuje nam klasycznego high streetu jak ulica Szeroka w Toruniu. Nie mamy też rynku na miarę Poznania czy Krakowa, wokół którego skupiałoby się życie nocne miasta. W Warszawie wciąż jest z tym problem.  – przyznał Artur Pietraszewski

– To wynik rozproszenia i zachodzenia obszarów rozrywkowych na obszary mieszkalne. Tak rodzi się konflikt: mieszkańcy Śródmieścia broniąc swojej intymności i prawa do ciszy i spokoju, nie godzą się na powstawanie kolejnych klubów w okolicy. A ludzie chcą się bawić. – skomentował Paweł Moszczyński.

– Dyskusja toczy się od dłuższego czasu. Miejmy nadzieję, że władze miasta, mieszkańcy i ci, którzy cenią sobie rozrywkowe zalety wielkich miast, w końcu dojdą do porozumienia, a Warszawa zacznie przypominać najatrakcyjniejsze europejskie stolice: Pragę, Moskwę czy Paryż – podsumowali uczestnicy programu „Tu chcę mieszkać!”. 

Zobacz także: Mieszkania staniały o 5%

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

RynekPierwotny.pl

Portal internetowy poświęcony nowym nieruchomościom

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Warszawskie Śródmieście to przede wszystkim bardzo dobra lokalizacja i wysokie ceny nieruchomości. Fot. Fotolia
Warszawskie Śródmieście to przede wszystkim bardzo dobra lokalizacja i wysokie ceny nieruchomości. Fot. Fotolia

Personel i Zarządzanie – prenumerata459.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Atos

Międzynarodowy lider w branży usług informatycznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »