| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Raporty i analizy > Deweloperzy przygotowali rabaty na święta

Deweloperzy przygotowali rabaty na święta

Deweloperzy przygotowali liczne rabaty na święta. Chcą w ten sposób zachęcić nabywców do zakupu nieruchomości jeszcze w 2011 r. Który deweloper oferuje najkorzystniejsze rabaty świąteczne?

Inne podejście do świątecznych promocji prezentuje Agnieszka Senderowicz, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu z ROBYG

– Świąteczne promocje mają tę przewagę, że towarzyszy im ogólnie panująca atmosfera bożonarodzeniowych zakupów, co może przyspieszyć podejmowanie decyzji o zakupie mieszkania. Świąteczne promocje są bardzo korzystne dla klientów, ale nie znaczy to, że w innych okresach nie pojawiają się ciekawe propozycje ofertowe – mówi Agnieszka Senderowicz dyrektor ds. sprzedaży i marketingu.

Podobnie Bartosz Podgórczyk, kierownik marketingu EURO STYL, atrakcyjność tegorocznych promocji tłumaczy nadpodażą mieszkań, niechęcią do podejmowania decyzji inwestycyjnych przez potencjalnych nabywców oraz obniżeniem zdolności kredytowej klientów.

Zobacz także: Promocyjne ceny mieszkań na Boże Narodzenie

Jeszcze dalej idzie Przemysław Stefanowski koordynator ds. sprzedaży w PBG Erigo.

– Koniec roku dla wielu deweloperów jest pretekstem do wprowadzenia ofert specjalnych, bo wśród klientów utarło się przekonanie, że w tym czasie można liczyć na duże obniżki cenowe. Tymczasem rzeczywistość jest taka, że w trakcie całego roku w ofertach deweloperów można znaleźć promocje oparte na podobnych warunkach, nie rzadko bardziej korzystnych niż te wprowadzane pod koniec roku. – mówi Przemysław Stefanowski.

Ponadto studzi on optymizm i przypomina, że kupno mieszkania to dla większości osób jedna z najważniejszych decyzji w życiu, której nie należy podejmować pod wpływem chwili, czyli np. kilkudniowej promocji. PBG Erigo nie przygotowało więc specjalnych świątecznych promocji, co nie oznacza, że nie prowadzi długofalowych akcji promocyjnych. W inwestycji Osiedle Dolina Potęgowska cennik mieszkań został tak zmieniony, że 78% lokali kwalifikuje się do rządowej dopłaty "Rodzina na Swoim", a w inwestycji Złotowska rabaty sięgać mogą nawet 44 tys. zł.

Nawet 25% rabatu

Co pozostali deweloperzy przygotowali dla osób, które szukają mieszkania? Najczęściej są to rabaty. Sięgają one nawet 25%. Nawet o tyle taniej można kupić nieruchomość w inwestycji Osiedle Mała Skandynawia i Osiedle Cztery Pory Roku firmy Murapol. Jednak ta promocja ta dotyczy osób, które są skłonne zapłacić za nieruchomość gotówką. Podobnej skali rabaty można osiągnąć w prestiżowej warszawskiej inwestycji Puławska 111, gdzie ceny zostały obniżone o 20%. Na przynajmniej dziesięcioprocentową obniżkę można liczyć u deweloperów: Bouygues Immobilier, Breevast, Dolcan, EURO STYL, GANT, Murapol czy ROBYG.

Trzykrotnie mniej popularne od rabatów na sam lokal jest oferowanie tańszych lub nawet darmowych pomieszczeń przynależnych, czyli komórek lokatorskich lub miejsc postojowych. Tego typu ofertę przygotowały firmy: Bouygues Immobilier, Ekolan, GANT, Murapol, ROBYG czy Warsaw Trust Development.

Zobacz także: Rynek nieruchomości w listopadzie – raport

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Piszcz i Wspólnicy sp.k.

Wszechstronne usługi dla biznesu, samorządów oraz jednostek administracji publicznej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »