| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Raporty i analizy > Kup mieszkanie, a deweloper pomoże Ci w spłacie kredytu

Kup mieszkanie, a deweloper pomoże Ci w spłacie kredytu

Kup mieszkanie, a deweloper pomoże Ci w spłacie kredytu. Wygasanie „Rodziny na Swoim” pozbawia niektórych szansy na zakup mieszkania. Oferując pomoc w spłacie kredytu, deweloperzy walczą o klientów, a tym samym działają na swoją korzyść.

Spłatę części raty deklaruje również firma Qualia Development. Każdy, kto do końca 2011 roku zakupi mieszkanie gotowe do odbioru w jednej wybranej inwestycji, może liczyć na zwrot połowy odsetek płaconych do 31 grudnia 2012 roku. Deweloper nie stawia żadnych ograniczeń, które nakłada „Rodzina na Swoim”. Nie bierze pod uwagę ceny nieruchomości i jej metrażu, wieku i stanu cywilnego kupującego.

W programie START dla osób samotnych i małżeństw Dom Development zapewnia kredytowanie nawet 100 proc. wartości inwestycji. Deweloper deklaruje się dopłacać do kredytu określoną w umowie kwotę. W programie START kredyt może zostać przyznany maksymalnie na 40 lat, a klient może wcześniej spłacić jego część lub całość.   

Korzysta przede wszystkim deweloper?

– W sytuacji wzmożonej konkurencji proponowanie nabywcy dodatkowych korzyści finansowych jest jak najbardziej uzasadnione i przynosi wymierne wyniki sprzedażowe. – twierdzi Paweł Moszczyński z portalu RynekPierwotny.com – Z naszych analiz wynika, że deweloperzy, którzy walczą o klienta, proponując różnego rodzaju akcje ułatwiające zakup mieszkania, a przede wszystkim obniżające koszty jego zakupu, wciąż utrzymują sprzedaż na zadowalającym poziomie – dodaje Moszczyński.

Zobacz także: Osiedle Rudy Rydz w Rembertowie: dzień otwarty

Podkreśla także, że takie działania prowadzone są głównie przez duże firmy deweloperskie analizujące potrzeby nabywców, aby w jak najlepszym stopniu dopasować swoją ofertę do ich oczekiwań.

– Mniejsze firmy powinny wykorzystywać sprawdzone rozwiązania konkurentów, tym bardziej, że opisane działania stanowią koszt nie przekraczający 5 proc. wartości nieruchomości, a tego typu rabaty są dziś już standardem – podsumowuje Paweł Moszczyński.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Barchan

Ekspert ds. Leasingu, Menedżer

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »