| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Raporty i analizy > Deweloperzy czekają na ożywienie na rynku nieruchomości

Deweloperzy czekają na ożywienie na rynku nieruchomości

Po wakacyjnej stagnacji na rynku nieruchomości deweloperzy oczekują ożywienia. Okazją do zwiększenia liczby sprzedanych lokali są nadchodzące targi mieszkań.

Okres letni to trudny czas dla deweloperów. Ponadto, poza wakacyjnym rozprężeniem, w tym roku dochodzi jeszcze rygorystyczna polityka banków oraz coraz większe oczekiwania klientów w kwestii rabatów cenowych. Efektem jest spadek liczby sprzedanych nieruchomości, mimo dużego popytu.

– W okresie wakacji zainteresowanie zakupem nieruchomości rzeczywiście nieco osłabło. Ze względu na urlopy i wyjazdy zagraniczne, klienci odkładali decyzje mieszkaniowe na jesień. Prawdziwego ożywienia spodziewamy się na początku września, także ze względu na zbliżające się targi mieszkaniowe – mówi Paweł Grzegorczyk, specjalista ds. marketingu poznańskiego Przedsiębiorstwa A. Grzegorczyk.

Obecny klient nie jest taki sami jak kilka lat temu. Jest bardziej zorientowany i wybredny. W dobie Internetu może porównywać wiele ofert i poznać tendencje cenowe.

Zobacz także: Warszawa: które dzielnice są najatrakcyjniejsze dla deweloperów?

– Wakacje nie są najlepszym okresem do dużych zakupów w ogóle. Jednak nie tylko pogoda miała wpływ na mniejsze zainteresowanie. Także oczekiwanie klientów na lepsze możliwości kredytowe i spadek cen nieruchomości nie były bez znaczenia – mówi Tomasz Bolewski ze Swój Dom Sp. z o.o. – Znając sytuację, wprowadziliśmy wakacyjne last minute na szeregowce na Osiedlu Harmonia – dodaje T. Bolewski.

Nie wszyscy deweloperzy odczuli jednak mniejsze zainteresowanie klientów w okresie letnim.

– Nie wprowadzaliśmy w wakacje rabatów cenowych. A to dlatego, że utrzymaliśmy stabilny poziom sprzedaży mieszkań w inwestycji w podpoznańskim Swarzędzu. To dobry prognostyk na zbliżającą się jesień – mówi Tomasz Wnuk, dyrektor ds. handlowych w firmie Kalbud Deweloper.

Koniec sezonu letniego to początek zwiększonej aktywności deweloperów. W wielu miastach Polski odbędą się targi mieszkaniowe, a klienci znów będą wybierać i przebierać w ofertach.

– Pierwsze wrześniowe targi zawsze cieszą się dużą popularnością. Ludzie chcą poznać nowe inwestycje i oferty – mówi P. Grzegorczyk. – Prognozujemy, że będzie to miało również przełożenie na sprzedaż, ale dopiero w kolejnych tygodniach września.

Ostanie dni wakacji są więc okresem oczekiwania deweloperów na jesienną poprawę sprzedaży, a dla klientów szansą na skorzystanie z wakacyjnych cen nieruchomości. Najbliższe tygodnie pokażą, czy ożywienie na rynku nieruchomości faktycznie nastąpiło.

Zobacz także: Sytuacja na rynku pierwotnym

Źródło: materiały prasowe

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Po wakacyjnej stagnacji na rynku nieruchomości deweloperzy oczekują ożywienia. Fot. materiały prasowe
Po wakacyjnej stagnacji na rynku nieruchomości deweloperzy oczekują ożywienia. Fot. materiały prasowe

Okazją do zwiększenia liczby sprzedanych lokali są nadchodzące targi mieszkań. Fot. materiały prasowe
Okazją do zwiększenia liczby sprzedanych lokali są nadchodzące targi mieszkań. Fot. materiały prasowe

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Wiktor Sarota

InFakt

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »