| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Raporty i analizy > W polskich domach to kobiety decydują o finansach

W polskich domach to kobiety decydują o finansach


Jak okazuje się, kobiety zdecydowanie częściej podejmują decyzję o kupnie nieruchomości, niż mężczyźni. Są też bardziej zdecydowane, porównują oferty i dokładnie analizują domowe wydatki. Do takich wniosków doszli eksperci z Home Broker.

Kobiety częściej decydują o wyborze nieruchomości, lokalizacji czy też o zaciągnięciu kredytu hipotecznego. Szybciej niż mężczyźni podejmują się szukania mieszkania lub domu. Kobiety podczas spotkania z doradcą potrafią wskazać lokalizację nieruchomości. 

Na całą transakcję kobiety zazwyczaj przeznaczają nieco mniejszy budżet od tego, co zwykle deklarują panowie, oraz ograniczają swój wybór w zakresie metrażu. Do tej pory istniał stereotyp, że kobieta nie da sobie rady, chociażby podczas zaciągania kredytu. Jak się okazuje, dzisiejsza kobieta nie jest zagubiona i niezdecydowana, jak się do tej pory uważało. Panie dokładniej analizują wydatki, a ogarnięcie wszystkich formalności nie stanowi dla nich problemu. Są lepiej zorganizowane i szybsze w działaniu. Kobiety zazwyczaj chcą jak najszybciej zamieszkać „na swoim”. Mężczyźni raczej nie znają pośpiechu, jeżeli chodzi o decyzję zakupu własnego M i mogą przez dłuższy czas wynajmować mieszkanie. 

Kobiety też zazwyczaj bardziej emocjonalnie podchodzą do życia. Tak samo jest z finansami. Dlatego też są lepiej przygotowane do zakupu nieruchomości. Notują najważniejsze rzeczy ze spotkania z doradcą, dopytują i chcą się czegoś dowiedzieć. Niestety przez takie nastawienie kobiety często zmieniają też swoje decyzje, ponieważ mimo zapewnień, nie są pewne czy dobrze wybrały. Panie mają też mniejszy zmysł analizy domowego budżetu. Kobieta bardziej ufa swoim doradcom. Szczerze opowiadają o swojej sytuacji finansowej, panowie czasem traktują rozmowę z doradcą jako rodzaj pojedynku. Zawyżają swoje finanse, nie mówią o wszystkich wydatkach i lubią się wymądrzać. Mimo to, są bardziej rozsądni, jeżeli chodzi o codzienne, domowe wydatki.

Czytaj także

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Kobiety częściej decydują o wyborze nieruchomości, lokalizacji czy też o zaciągnięciu kredytu hipotecznego. Szybciej niż mężczyźni podejmują się szukania mieszkania lub domu.
Kobiety częściej decydują o wyborze nieruchomości, lokalizacji czy też o zaciągnięciu kredytu hipotecznego. Szybciej niż mężczyźni podejmują się szukania mieszkania lub domu.

Webinarium: VAT 2018: split payment, faktura do paragonu, ograniczenia prawa do odliczenia VAT i inne ważne zmiany146.37 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Business Tax Professionals Sp. z o.o. sp. k.

Doradztwo podatkowe, przeglądy i szkolenia podatkowe, ceny transferowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK