| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Nieruchomości komercyjne > Nowa siedziba wrocławskiej szkoły muzycznej

Nowa siedziba wrocławskiej szkoły muzycznej

Projekt Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Wrocławiu został przygotowany przez biuro architektoniczne – Maćków Pracownia Projektowa. Nowy budynek szkoły muzycznej będzie znajdował się z sąsiedztwie Filharmonii Wrocławskiej. 24 czerwca 2013 r. na placu budowy wmurowano kamień węgielny.

Przemyślany projekt

Jednym z najtrudniejszych zadań było zaprojektowanie obiektu w taki sposób, aby na niewielkiej powierzchni terenu zmieścić wszystkie niezbędne dla działalności szkoły pomieszczenia. -  Umieszczenie bogatego programu funkcjonalnego Szkoły Muzycznej na niewielkiej działce było poważnym wyzwaniem. Stąd też „kompaktowa” forma budynku i spiętrzenie poszczególnych funkcji -  m.in.  sala sportowa w kondygnacji podziemnej jest zblokowana w pionie z salą koncertową, a zielony dziedziniec znajduje się na stropie nad hallem – mówi Witwicki. Obiekt składa się z trzech skrzydeł otaczających wewnętrzny dziedziniec, znajdujący się na wysokości I piętra. Funkcje dydaktyczne pełnią pomieszczenia ulokowane powyżej kondygnacji parteru. W dwóch skrzydłach mieszczą się sale lekcyjne, w trzecim  - sale muzyczne. Od strony południowej dziedziniec zamyka kameralna sala koncertowa. Pod nią, z powodu ograniczonej powierzchni działki, zaplanowano salę gimnastyczną ze ścianką wspinaczkową i siłownią. Na parterze przewidziano pomieszczenia wystawiennicze, salę dla chóru, stołówkę z zapleczem kuchennym, przedszkole 1-oddziałowe, pomieszczenia pomocnicze oraz szatnie. Pierwsze piętro to sale lekcyjne dla młodszych dzieci, biura i sala kameralna. Budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W częściach ogólnodostępnych wnętrza wykończono betonem architektonicznym, z kolei pomieszczenia dedykowane funkcjom muzycznym zostały zaprojektowane z uwzględnieniem wysokich wymagań akustycznych.

Szkoła Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w liczbach:

Powierzchnia zabudowy                          - 2715m2

Powierzchnia użytkowa:                           - 11283m2

Kubatura:                                                   - 43480m3

Wysokość budynku                                    - 25m

Projekt                                                        - 2010

Realizacja                                                  - 2013-2014

Ciekawostka...

Wykonawca przedsięwzięcia, firma PB Inter-System wyliczyła, że z ilości betonu wykorzystanego do budowy szkoły, można zalać wrocławski Rynek na wysokość 40cm, a z ponad tysiąca ton stali wykonać np. 2355 stalowych fortepianów, 470 tys. waltorni, 265 tys. trąbek czy 163 tys. puzonów. Ilość cegły, wykorzystano podczas budowy szkoły - 72 tys. szt., przekracza czterokrotnie wagę najsłynniejszego statku pasażerskiego świata Titanica.

Zobacz też:

Budowa biurowca Business with Heritage na Placu Zamkowym w Warszawie - wiecha zawisła

Warszawa: Ulica Mała - po przebudowie

Źródło: Materiały prasowe

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

EFT International

EFT International zajmuje się pomaganiem firmom w osiągnięciu sukcesu na zagranicznych rynkach, głównie w Wielkiej Brytanii i Indiach.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »