| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Nieruchomości komercyjne > Kompleks OVO Wrocław z hotelem Hilton

Kompleks OVO Wrocław z hotelem Hilton

OVO Wrocław to inwestycja powstająca przy ul. Podwale 82-91, nieopodal wrocławskiego Rynku. Kompleks OVO Wrocław to prestiżowa inwestycja w centrum miasta. OVO Wrocław wyróżnia się przede wszystkim: architekturą, luksusem wykończeniem i połączeniem wielu funkcji w jednym budynku.

OVO Wrocław rośnie i z każdym dniem jego zaokrąglona sylwetka będzie coraz lepiej widoczna z poziomu ulicy. W miarę postępu prac murarze będą się wspinać wyżej i wyżej. Pracowników na budowie sukcesywnie przybywa. Obecnie jest ich o 25% więcej niż jeszcze miesiąc temu.

Prace nad OVO Wrocław prowadzone są w tak zwanym systemie design&build. To oznacza, że równolegle do robót budowlanych powstaje projekt wykonawczy, który odpowiednio wyprzedza budowę. Prace postępują zgodnie z harmonogramem, a inwestycja będzie gotowa w 2016 roku.

Kompleks OVO Wrocław w liczbach

169 – tyle apartamentów znajdzie się w OVO Wrocław, w tym 26 penthouse’ów. Wszystkie będą miały taras (największy o powierzchni 250 mkw.) i panoramiczne (od podłogi do sufitu) okna

2,85 – 3 m – to wysokość apartamentów

28 – tyle będzie lokali biurowych

9 – tyle kondygnacji będzie w OVO Wrocław

6 – tyle pięter będzie się pięło ponad poziom ziemi

25 m – tak wysoki będzie budynek

48 627 mkw. – to całkowita powierzchnia OVO Wrocław

4 600 mkw. – tyle powierzchni zajmie przestrzeń handlowo-usługowa

7150 mkw. – taką powierzchnię elewacji pokryje corian

189 – tyle pokoi będzie w hotelu DoubleTree

380 – tylu maksymalnie gości przyjmie hotel

300-500 – tylu gości skorzysta ze wszystkich usług hotelu: sali balowej, konferencyjnej, restauracji

370 – to liczba hoteli DoubleTree na świecie

260 mln zł netto – to całkowity koszt inwestycji OVO Wrocław

700 – tylu pracowników będzie zaangażowanych w budowę

Inwestor OVO Wrocław - Star Group Poland

Inwestorem OVO Wrocław jest Star Group Poland, która do realizacji futurystycznego kompleksu powołała spółkę celową Wings Properties Sp. z o.o. Star Group Poland zrealizowała już we Wrocławiu m.in. pięciogwiazdkowy butikowy hotel The Granary, a została powołana do życia m.in. przez Angel Poland Group, jedną z największych grup deweloperskich w Polsce. Grupa Angel Poland działa od 2003 roku i koncentruje się na inwestycjach w największych miastach Polski. Zarządza nimi ze swoich biur
w Krakowie i we Wrocławiu. Poprzez liczne spółki celowe realizuje przedsięwzięcia na rynkach nieruchomości, inwestując głównie w budownictwo mieszkaniowe, a także w projekty komercyjne, hotelowe oraz mieszane. Dotychczasowe nakłady inwestycyjne wynoszą ponad 1,5 mld zł. Angel Poland Group zrealizowała w Krakowie apartamentowce Angel City i Angel Plaza, zaś obecnie prowadzi najbardziej ekskluzywną inwestycję mieszkaniową w Krakowie – Angel Wawel, oraz centrum leczenia chorób geriatrycznych, w tym Alzheimera, Angel Care.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Puchała

Pracownik administracji samorządowej, z wykształcenia administratywista. Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Specjalizuje się w prawie pracy, które stało się jej pasją. Stale podnosi swoje kwalifikacje. Na co dzień zajmuje się m.in. rozliczaniem delegacji służbowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »